Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Galeria

Ocena
Data dodania
2020-10-29

Wrześniowe Amury

Wrzesień jest miesiącem w którym rozpoczyna się rok szkolny, a więc dla nas karpiarzy oznacza to większy spokój nad zbiornikami PZW. To właśnie w tym miesiącu cały wolny czas poświęciłem na dobranie się do mieszkańców pewnej państwowej wody. Zaliczyłem dwie nocki i kilkanaście kilku godzinnych wypadów...

Pierwszą wizytę nad wodą spędziłam na obserwacji zbiornika i po kilku godzinach ryby same wskazały miejsce, które odwiedzają. Według wskazań Deepera był to wolny od roślinności lekko zamulony plac. Aby nie przestraszyć milusińskich zdecydowałem się na łowienie z rzutu i nęcenie za pomocą kobry samymi kulkami 18mm RK Baits - Monster Orange Premium.

Jeśli chodzi o zestawy końcowe to zastosowałem sztywne przypony D-rig wykonane w całości z fluorocarbonu Prologic 0.41mm zakończone pojedyńczą kulką tonącą 18mm RK Baits - Monster Orange.

Obraną taktykę powtarzałem na każdej zasiadce, nęcenie...zestawy do wody...branie...nęcenie itd, po zakończonym łowieniu nęciłem na odchodne około 1kg kulek.

Podsumowując, złowiłem duża ilość amurów i tylko jednego małego karpia (pewnie amury czyściły wszystko przed karpiem). Jak widać wody PZW potrafią zaskoczyć pozytywnie. Pozdrawiam i życzę powodzenia nad wodą.

Pich!

Zapraszam na mój Instagram i Facebook @pichcarpfishing

#pichcarpfishing
#złówiwypuść
#rkbaitsteam