Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Film

Ocena
Autor
redakcja

Anaconda Bent Hopper Rod Pod

Stojak wykonany został z aluminium, a rurki maja solidną średnicę 3,5 cm. Bardzo pożądaną cechą, a niekoniecznie dostępną w innych tego typu produktach są poziomice ułatwiające wyregulowanie rod poda na nierównej powierzchni. Bent Hopper Pod posiada aż dwie poziomice. Buzz bary wyposażone są w mosiężne gwinty. Taka konfiguracja pozwala na ustawnie trzech wędzisk. Dla naszej wygody buzz bary są różnej długości (ten przedni jest dłuższy), co pozwala nam na zwiększenie odległości pomiędzy wędziskami.

Rod pod po wyjęciu z tuby rozkłada się kilkoma ruchami. Dwie duże śruby kontrujące umieszczone na dwóch końcach stojaka w szybki sposób po dokręceniu blokują nóżki a wykonane są z materiału dającego nam gwarancję, że nawet silne dokręcenie nie zerwie gwintu. Wspomniane buzz bary montuje się intuicyjnie. Po wsunięciu w otwór wystarczy zacisnąć klamrę i już. Cały montaż poda na łowisku nie zajmie nam więcej niż 2-3 minuty.

Teraz parę słów o jego wadze i rozmiarach w transporcie. Ja wolę, kiedy pod ma swoją wagę, to sprawia, że jest bardziej stabilny na podłożu, jednocześnie materiał, z którego jest wykonany, czyli aluminium daje nam gwarancje, że jego waga nie będzie przekraczać 6 kilogramów. Tak jest w rzeczywistości. Na tę wagę mają wpływ przede wszystkim wspomniane wcześniej solidne i mocne elementy wykonane z tworzywa. Jak wspomniałem na początku tego tekstu rod pod pakowany jest w sztywną i wytrzymałą tubę o wymiarach 82x10 cm średnicy. Torba zajmuje niewiele miejsca i posiada pasek, który np. możemy przełożyć przez plecy i mieć wolne dłonie.

Filmy tego użytkownika