Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Film

Ocena
Autor
redakcja

Karel Nikl CarpShow 2014

Już tradycyjnie od czterech lat, duże grono karpiarzy z Wrocławia oraz okolic, miało okazję spotkać się i porozmawiać z Karelem Niklem – znanym czeskim karpiarzem, a zarazem producentem przynęt sygnowanych swoim imieniem i nazwiskiem.

Do Hotelu Orbita — bo tam odbywał się pokaz – przybyło ponad 100 osób, które z zaciekawieniem wysłuchały prelekcji wygłoszonej przez Karela Nikla pt. 4 pory roku. W swojej prezentacji Karel przekazał ogromną ilość wiedzy, przede wszystkim na temat łowienia karpi wiosną oraz jesienią. Podczas przerwy pomiędzy jednym a drugim panelem wszyscy mogli obejrzeć nowości firm takich jak Trakker, Cygnet oferowanych przez sklep Carp-World, a także powąchać i jak niektórzy, posmakować nowych przynęt przygotowanych przez Karela na rok 2015.

Swoje pięć minut miał również Sławomir Pusz z Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego, który opowiedział o pierwszym łowisku PFWK – Szmaragdowym Stawie.

Wydarzeniem wieczoru było spotkanie z obecnymi mistrzami World Carp Classic — Andrzejem Walczakiem oraz Krzysztofem Charmuszko. Przygotowali oni prezentację, w której poruszyli temat WCC inaczej niż dotychczas, od samego początku, czyli od polskich eliminacji do tych zawodów. Andrzej Walczak powiedział o tym, że początek ich drogi do sukcesu był wybrukowany samymi niepowodzeniami – 2. miejsce w eliminacjach, 2. miejsce w konkursie na najlepsze zdjęcie, w którym do wygrania był start w WCC. Jednak gdy pojawili się już nad Bolseną wszystko układało się po ich myśli – kolejność losowania, wylosowane stanowisko itd. Czyżby Gabriel przyniósł im tyle szczęścia?

Filmy tego użytkownika