Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-07-09

Adam Skrzypek: Mój zestaw końcowy

Zestaw końcowy, czyli najważniejszy element wędkarskiej (bo nie tylko karpiowej) układanki. Jak wygląda zestaw do methody w wykonaniu Adama Skrzypka? Zapraszamy do lektury artykułu. 

Podobnie jak w karpiarstwie, tak i w innych dziedzinach najważniejsze jest ostatnie kilka metrów, a czasami centymetrów naszego zestawu. O tym jaką żyłkę wybrać oraz dlaczego nie stosować plecionki na przypon opowie Wam Adam Skrzypek.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Adam? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 3/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


 

Fragment artykułu:
Żyłka przyponowa
To bardzo ważny element, którego szukałem bardzo długo, nim znalazłem odpowiadający moim oczekiwaniom. Od razu dodam, że do tworzenia przyponów do metody używam wyłącznie żyłek, w żadnym przypadku nie fluorocarbonu, ani plecionek. Plecionka jest często zakazana na łowiskach lub zawodach, dlatego nie zawracam sobie nią głowy, zaś fluorocarbon na bardzo krótkim odcinku, jakim jest na przykład 6-8-centymetrowy metodowy przypon, nie jest na tyle wytrzymały w odpowiadającej jej średnicy żyłki i dużo szybciej pęka niż żyłka. Jednak fluorocarbon używam w innym przypadku, ale o tym w dalszej części tekstu.

 

Polecane aktualności