Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2014-01-12

BIG MATCH - Anglia vs Polska

Serdecznie zapraszamy na zawody z cyklu "BIG MATCH" pojedynek Anglia vs Polska, które odbędą się na wspaniałym angielskim łowisku Darenth Big Lake. Sprawcą tego wydarzenia jest Jarek Gulej, który był bodajże pierwszym Polakiem łowiącym na tym elitarnym łowisku. W jego imieniu publikujemy list przewodni, z którego dowiecie się skąd pomysł na taką imprezę oraz wszelkie szczegóły dotyczące tego pojedynku. Jest nam bardzo miło objąć patronatem medialnym to wydarzenie, które mamy nadzieję na stałe zagości w kalendarzu każdego karpiarza. Zawody odbędą się w dwóch w terminach: I tura: 04/04/ do 06/04/2014 a druga w dniach: 11/04 - 13/04/2014 r. Obie tury traktowane są jako jedne zawody. Wszelkie szczegóły znajdziecie w dziale zawody. Ze względu na charakter łowiska przewiduje się start 15 osób z każdego kraju.              

Witam,

Będąc ostatnio na karpiowym wypadzie, na klubowej wodzie Darenth Big Lake rozmawiałem z jej właścicielem, który zaraził mnie swoim pomysłem.
 
Teraz ja chciałem się z Wami tym pomysłem podzielić i myślę, że będziecie równie podekscytowani.
 
Dostałem propozycje żeby pomóc w organizacji zawodów karpiowych i tu teraz wielka bomba. Ma to być pojedynek Anglia-Polska.
Chwilę byłem w lekkim szoku. Ale po tej chwili zrozumiałem, że jest to super propozycja i to pod wieloma względami.
 
Byłem bodajże pierwszym Polakiem łowiącym na tym elitarnym łowisku, jednym z najlepszych oferujących karpie 50lb+ w Anglii.
A teraz po dwóch latach mojego tam łowienia taka propozycja.

Zaczynamy pomału przełamywać błędne wyobrażenie Polaka, który łowi i zabija wszystko.
Dostajemy coraz większe wotum zaufania pokazując, że łączy nas wielka i ta sama pasja przechytrzenia karpia. Pokazujemy, że i My jesteśmy pełni szacunku do tej wspaniałej ryby.
Pomaga też promocja polskiego łowienia na arenie europejskiej i osiągane tam sukcesy.
 
Z ostatnich lat, kiedy to Polacy wygrali World Carp Clasic, w zeszłym roku zwycięstwo sektorowe i tegoroczny zwycięzca sektorowy Krzysztof Mróz, który też od roku jest członkiem Darenth Big Lake złowił największą rybę tej imprezy. Teraz znowu dostajemy szanse pokazać się z dobrej strony.

Ci, którzy mówili mi, że chętnie by spróbowali połowić na takim łowisku teraz będą mieli okazję, bo, na co dzień nie ma tam możliwości kupna licencji dobowej.
A będą mieli szanse zmierzyć się z pięknymi wielkimi rybami pływającym w tej wodzie.
 
Jezioro ma 14,5 akra. Mamy do dyspozycji 40 stanowisk. Zamieszkuje tą wodę około 300 naszych ulubieńców, z czego ponad 30 ryb przekroczyło 40lb i cztery, które przekraczają magiczne 50lb.
Ryby te przyciągają wielu znakomitych wędkarzy, z którymi przyjdzie nam stanąć w szranki.
Ale, mimo że jestem Polakiem spotkało mnie miłe przyjęcie ze strony naprawdę mistrzów w naszym fachu, i nieoceniona pomoc na nowej wodzie. Jestem również pewien, że, mimo że będą to zawody możecie spokojnie liczyć na wiele cennych wskazówek od naszych przeciwników.

Z tej wody pochodzi też największy karp złowiony przez Polaka w zeszłym roku 46lb12oz. Szczęśliwy łowca Krzysztof Charmuszko, który notabene już potwierdził uczestnictwo w tych zawodach.
Będę też chciał zaprosić inne osobowości naszego polskiego światka karpiowego. Dziś zaproszenie przyjął Andrzej Walczak i mam nadzieje, że to nie ostanie moje słowo. Przewidujemy star 15 osób z Polski i 15 z Anglii ponieważ są małe stanowiska i startujemy pojedynczo.

Proszę szczegółowo zapoznać się z panującymi tu zasadami

W razie jakichkolwiek niejasności kontaktujcie się ze mną. Wyjaśnię je wszystkie.
 
Właściciel wody zaoferował dwa roczne karnety za złowienie największej ryby. Za największego karpia pełnołuskiego i za największego golca.
 
Jest, o co walczyć. Mamy szanse wygrać tą rywalizacje.
 
Powiem tak, stoi przed nami historyczna szansa pokonania Anglii i to jeszcze u nich, na naszych piłkarzy już dawno przestałem liczyć, więc jedyna nadzieja w nas karpiarzach.
 
Szykuje się świetna impreza jedyna w swoim rodzaju. Dlatego zaprosiłem do współpracy portal Świat Karpia  , który będzie na  bieżąco relacjonował przebieg rywalizacji.

Liczę na wielu chętnych, dlatego proszę o jak najwcześniejsze wpłaty, które będą potwierdzeniem uczestnictwa w tych zawodach.

Będziemy też chcieli zorganizować rewanż na terenie Polski. Sprawa ta jest jeszcze w toku i jak tylko będę znał szczegóły to zaraz was poinformuje.
 
Zapraszam wszystkich chętnych. Mój numer tel +44 7840665997 polskiklubkarpiowy@gmail.com

Pozdrawiam Jarek Gulej
 
 
 
 
 
 
 

 

Galeria

Polecane aktualności