Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-10-18

Co nowego u Prologic i Okuma w 2020?

W miniony weekend mieliśmy okazję brać udział w prezentacji nowości 2020 marek Prologic oraz Okuma. Nas z punktu widzenia redakcji interesowały głównie produkty dla wędkarzy karpiowych.

Skupmy się najpierw na nowościach od Prologic.
Na początek chcielibyśmy przedstawić Wam trzy serie wędek. Pierwsza z nich to C6 Inspire, wędka najwyższej klasy, występująca w różnych konfiguracjach długości i mocy. Druga to C2 Element, również dostępna w długościach od 3 do 3,9 metra i o różnych krzywych ugięcia. Kije z tej serii łączy świetny stosunek jakości do ceny. Trzecia seria to Bomber ST Spod & Marker– kije o szczytowej akcji idealne do spod/spomb-ów i markerów.Dla łowców lubiących samotne zasiadki jest namiot jednoosobowy XLNT wraz z dedykowaną narzutą. Kilka nowości jest też w asortymencie sygnalizatorów i pod-ów. Sygnalizatory BAT Multi-color i Custom SMX MK II na pewno obudzą Was by na czas zareagować. Statywy K1 Low Profile, K3 Carbon System i Twin-Sky 2 Multi Pod zadbają zaś, by wędziska stabilnie oczekiwały na rybę.
Kolejne propozycje dla karpiarzy to solidny podbierak Cruzade i sprytne neoprenowe ochraniacze na szczytówkę i dolnik połączone pasem, mogącym służyć jako szelka do transportu. Z innych drobniejszych gadżetów znajdziecie też wagę mechaniczną do 54 kg, sztyce do odmierzania odległości głowicami na świetliki, czy worek do bezpiecznego ważenia ryb.
Całość nowości od Prologic uzupełnia pokaźna kolekcja odzieży, plecionka Wrap Out oraz wspomniana już wcześniej na naszym portalu żyłka Density.
Zajrzyjmy teraz co słychać u Okumy. A wiadomo, że Okuma głównie kołowrotkami stoi.
Dobrze znany Dynadrag XP Baitfeeder na 2020 rok dostał nowy rozmiar, malutki 1000. Miłośników pastelowych barw urzeknie zapewne Lotus Baitfeeder. Ale niech Was nie zwiedzie różowy kolor – to naprawdę poważna maszynka. Kolejne nowości to T-Rex 7000, C-Fight, Atomic Carp i Black Bomber Spod – młynki typowo dla karpiarzy wykonane z tradycyjną dla Okumy dbałością i rzecz jasna posiadające 5 lat gwarancji. Pod nazwa C-Fight znajdziemy oprócz kołowrotków również wędki karpiowe. W rozmiarach od 2,4 do 3,6 m, w tym również wędkę teleskopową.
Fani łowienia z koszyczkiem też znajdą coś dla siebie – wędkę Custom Black Feeder o różnych ciężarach wyrzutu i długościach.

Więcej zdjęć z pokazu w galerii pod artykułem. Zapraszamy.

Galeria

Polecane aktualności