Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-01-12

Czołówka Prologic - Lumiax MKII

Funkcjonalność i niezawodność to cechy pożądane wśród wielu różnych akcesoriów, których używamy na co dzień. Niektórzy z was powiedzą, jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Nie w tym przypadku.  

Latarki czołowe - założę się że każdy z was ma co najmniej jedną. I jestem pewien, że nie jeden z was używał jej nie tylko do pomocy przy łowieniu w nocy. Służyła jako pomoc podczas reperacji auta, oświetlała drogę na pieszej lub rowerowej wycieczce czy pomagała podczas wieczornego, biegowego treningu.

Nowy produkt w tym segmencie rynku w ostatnim czasie wypuściła firma Prologic. To Lumiax MKII. Uznaliśmy, że warto jej się przyjrzeć, ponieważ mała obudowa zawiera kilka praktycznych rozwiązań w całkiem przyzwoitej cenie. A poza tym jest to Prologic, więc produkt pochodzi od sprawdzonego producenta.

Inteligencja w tym wypadku wiąże się z technologią wykorzystującą czujnik ruchu, która znacznie wydłuża żywotność baterii. Czujnik ruchu aktywujący oświetlenie działa niezwykle sprawnie i niezawodnie (sprawdziliśmy). Dla formalności dodamy, że uruchamia on strumień białego światła. Wystarczy poruszać dłonią przed czołówką!

W tym miejscu warto powiedzieć parę słów o stopniach mocy oświetlenia. Wędkarze do dyspozycji otrzymują cztery stopnie mocy dla oświetlenia białego, plus dwie opcje dla oświetlenia czerwonego.
Białe światło w zależności od potrzeby ustawimy na 45, 100 lub maksymalnie 205 lumenów mocy + światło pulsujące, czerwone natomiast na 12 i maksymalnie 22 lm mocy. Spore wrażenie robi zasięg snopa światła – to aż 62 metry. Więcej niż dobry jest też czas świecenia na trzech bateriach AAA -sięgający 40 godzin ciągłego użytkowania.

Powyższe parametry spokojnie otwierają szereg różnych możliwości wykorzystania latarki podczas innych aktywności. Docenią ją biegacze, narciarze skiturowi i osoby, które podczas nocnych lub wieczornych prac muszą mieć wolne ręce i widno przed oczami. Długi czas świecenia i prostota wymiany baterii tylko potwierdzają to założenie.

Prologic zadbał także o bezpieczne użytkowanie podczas deszczu. LUMIAX MKII posiada klasę wodoodporności IPX6, dzięki czemu niestraszne jej najgorsze ulewy i złe warunki atmosferyczne. Sterowanie znajdziemy na górnym panelu, dotykowe czujniki reagują tak jak powinny. Wystarczy lekko przycisnąć by zmienić tryb pracy czy zakres mocy podawanego światła.

Latarka wyposażona jest w elastyczny, szeroki i wygodnie regulowany pasek na głowę. Czołówka wraz z paskiem utrzymana jest w ciemno - zielonych tonacjach kolorystycznych. Lumiax MKII jest inteligentna, praktyczna i bardzo łatwa w obsłudze. Posiada wszystko to czego moglibyśmy oczekiwać od wędkarskiej czołówki, a nawet więcej.

Na koniec pieniądze. W polskich sklepach internetowych kupicie ją za cenę zbliżoną do 120 złotych.

Polecane aktualności