Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-02-06

Daiwa Shogun XR

Hubert Dopierała to polski tester marki Daiwa, który w ostatnim czasie miał okazję zapoznać się z nowym wędziskiem Shogun XR. O swoich przemyśleniach względem tej wędki podzielił się w poniższym materiale. 

Hubert Dopierała:

Jak przystało, na rasowego testera dostałem do rąk nowe ,,dzieci" Daiwy, aby sprawdzić możliwości i wycisnąć z nich to co najlepsze. Był to komplet wędzisko Shogun XR o długości 12" i krzywej ugięcia 3lbs oraz kołowrotek Emblem 25C QD. Wędka posiada startową przelotkę 50mm i smukły blank o szczytowej akcji. Kołowrotek typu Big Pit ze szpulą castingową pięknie dopełniał kompletu. Tak sparowany sprzęt z jego parametrami klasyfikowały go przydatnym do łowienia na średnie dystanse do 100m. Całość wyglądała bardzo profesjonalnie i klasowo. Jak przystało na produkty Daiwy wykonanie i wzornictwo było po prostu top. Rzuty Shogunem wychodziły mi za każdym razem celne i bardzo dokładne. Przyczyniały się do tego w dużym stopniu dwustopowe przelotki Titanum Oxide. Kołowrotek pracował lekko, z wzorowo układającym się nawojem o długości 96 cm. Pozostało wypróbować ,,japońskiego wojownika" w praktyce, czekając na branie karpia. Zestaw, z łatwością, posłałem na ok.100 metrów, myśląc czy będzie mi dane rozpracować miśka holując go na nowym sprzęcie. Czekałem cierpliwie na strzał.... i buuum!!!
Jest branie !!!

Zaraz po podebraniu wędzisko zaczęło odsłaniać swoje walory. Wzorowo pracujący blank i wyczuwalny zapas mocy drzemiący spokojnie do momentu rzutu pozwalały na hol pod pełną kontrolą, niczym dyrygent nad orkiestrą. Dopełnieniem był perfekcyjny pracujący hamulec kołowrotka typu QD oraz ładnie i miarowo układający się nawój żyłki poprzez rolkę prowadzącą Twist Bus i kabłąk Air Bail. Wyhodowałem rybę na brzeg, zważyłem i zrobiłem tradycyjnie zdjęcie. Zwracając jej wolność pomyślałem, że przyjemnie jest mieć sprzęt, który jest z najwyższej półki i nigdy Cię nie zawiedzie. Do następnych testów czeka na mnie wędka Crosscast 10" 3lbs w komplecie z kołowrotkiem Castizm 25 QDA. Tak więc ciąg dalszy nastąpi... Pozdrawiam Hubert Dopierała.

 

Galeria

Polecane aktualności