Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-06-18

Extru Method Feeder - KONKURS

Nie bez znaczenia jest także fakt, że łowienie na metodę jest bardzo proste i bez większego problemu podoła temu nawet mocno początkujący wędkarz. Koszyczek zanętowy i foremka, plus przygotowanie zanęty to jedne z elementów całej tej metody.

Za wędkarskimi trendami podąża też rynek. W segmencie feederowym każdy szanujący się producent posiada już ofertę. W tym gronie także i polskie firmy. Jedna z nich EXTRU FISH przedstawiła swoją ofertę na ostatniej Rybomanii w Poznaniu. Zobaczmy co stoi na półce do metody.

Ta eco zanęta jest bezpieczna dla ryb i innych organizmów. Jak dowiedli specjaliści z Uniwersytetu Poznańskiego nie zanieczyszcza ona zbiorników wodnych. W swym składzie jest wysoko proteinowa i nie zawiera konserwantów i sztucznych barwników.

Świadomość ekologiczna wśród wędkarzy rośnie i właśnie do nich w głównej mierze skierowane są produkty z serii Extru Fish Method Feeder. Seria ta opracowana została z myślą o ochronie zbiorników wodnych i bezpiecznym trawieniu pokarmu przez ryby.

W redakcji wyczuleni jesteśmy na ochronę ryb i ich środowiska, dlatego przemawia do nas autorytet poznańskiej uczelni. Naszym zdaniem nawet małe kroki w celu ochrony czystości zbiorników zasługują na docenienie.


  OBIECANY KONKURS

Wielkie rozdawnictwo z Extru Fish. Testpacki otrzyma 15 osób, które:


# na swoim profilu FB udostępnią ten wpis konkursowy, poprzez przycisk "UDOSTĘPNIJ" znajdujący się przy tytule

# w udostępnionym przez siebie poście zaproszą swoich znajomych do polubienia strony na FB "Extru Method Feeder"

# potwierdzą wykonanie zadania wysyłając wiadomość PRIV do strony "Świat Karpia" na Facebooku - poprzez przycisk >WIADOMOŚĆ<


Nagrodzonych zostanie 15 osób, które zaproszą najwięcej swoich znajomych w publikowanym poście. Konkurs trwa do 25 czerwca. Ogłoszenie wyników 26 czerwca.


 

Extru Fish w serii skierowanej do feederowców oferuje:

 • Zanętę wędkarską
 • Dipy
 • Dumbbells
 • Waftersy
 • Fluo gel

Część z nich to zupełne nowości prezentowane miesiąc temu na Rybomanii.

Zanęta wędkarska
Wytwarzana jest na bazie naturalnych surowców. W jej składzie znajdują się ekstrudowane ziarna zbóż, ekspandery oleiste, proteiny mleczne, witaminy, kompleksy aminokwasów egzo i endogennych, omega 3, zioła, przyprawy, stymulatory apetytu i hydrolizaty białkowe. Jako nieliczni w swoich zanętach do Methody dodają 50% naturalnych mączek. Osoby, które chciałby używać wysokiej jakości zanęty przy ograniczonych funduszach, mogą naszą zanętę mieszać w proporcjach 1:1 z ziemią.

W ofercie wybieramy w 7 smakach, to:
Toxic Mix, Halibut kryl, Sweet cookies, Skorupiak-robak, Shock fruits, Chocolate i Arctic Krill. Z tym ostatnim związana jest ciekawostka. Ten mały antarktyczny kryl ma w swoim ekosystemie ogromne znaczenie. Dorosły dorasta do 6 cm a w oceanach jest bardzo ważnym ogniwem łańcucha pokarmowego. Uwielbiają go ryby, ptaki, foki i wieloryby, a ławice kraba potrafią mieć nawet 10 km. Jak widać nasze śródlądowe ryby też uwielbiają jego smak i jest on żelazną pozycją w ofercie smakowej producentów. Zanęty te świetnie pracują w podajnikach do metody, gdzie wykazują szybką tendencję do uwalniania frakcji do góry.

Skład i proporcje:

 • Białka 30%
 • Tłuszcz 10%
 • Wapń 1%
 • Włókno 2,2%
 • Fosfor 0,5%
 • Sód 0,11%
 • Witaminy i aminokwasy

Zanęta do koszyczka lub podajnika sprzedawana jest w opakowaniu o wadze 0,75 kg za które zapłacimy około 16-18 zł w sklepie.

 

  

Dumbelsy i Waftersy
Zestaw uzupełniają miękkie dumbellsy i waftersy o smakach poziomki i pomarańczy-n-butric. Nowością w tym zakresie jest także śliwka oraz gruszka-mango. Pakowane są w pojemniczki o wadze 100 ml.

Fluo Gel
Poziomka i gruszka-mango to dwa smaki fluo geli przygotowanych do między innymi polewania gotowego podajnika z zanętą. Buteleczka zawiera 125 ml płynu, w którego składzie są między innymi Complex Amino i Omega 3. W tym miejscu można jeszcze wspomnieć o tzw. zalewajce do metody o zapachu róży, która po zalaniu zanęty bardzo ładnie smuży.

Pellet
Jednym z ważniejszych elementów zestawu jest pellet. W ofercie jest ten o wymiarach 2 mm. Pakowany w torebki strunowe o wadze 0,5 kg.

Smaki to:

 • Skorupiak
 • Squid
 • Ochotka
 • Truskawka-ryba
 • Żurawina
 • Halibut

Ofertę uzupełniają także dipy do polewania przygotowanych zestawów zawierające dużą ilość atraktorów. Wiele z tych nowości pojawiło się na poznańskiej Rybomanii, czyli stosunkowo niedawno. Producent, jak zauważyliśmy, cały czas poszerza grono dystrybutorów. Tych z was, zainteresowanych tematem odsyłamy na stronę fb firmy, która na bieżącą informuje o miejscach, gdzie można nabyć zanęty do Methody.

Na koniec krótkie podsumowanie.
Każda inicjatywa, także ta biznesowa, która podnosi świadomość ekologiczną wędkarzy jak i konkretne działania podążające do ochrony ekosfery wodnej w Polsce jest naszym zdaniem warta nagłośnienia. Konkurencja na rynku w tym segmencie jest duża i warto się pozytywnie wyróżnić. EXTRU METHOD jest tego przykładem.

Galeria

Polecane aktualności