Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-08-08

FOX INTERNATIONAL przejmuje markę SPOMB

Dwie znane i cenione w świecie karpiowym marki od teraz pod jednym szyldem. Tymi słowami można podsumować przejęcie marki SPOMB przez FOX International.

Kilka dni temu na fanpagu Foxa pojawiła się informacja o włączeniu do oferty marki SPOMB.

Fox:

Fox przejmuje Spomb® Limited i Spomb® Fishing Limited
Firma Fox International ma przyjemność ogłosić przejęcie Spomb® Limited i Spomb® Fishing Limited. Spomb to globalna marka zbudowana na wybitnym projekcie i doskonałości produkcji.
Rakiety zanętowe Spomb były dziełem wynalazcy i fanatycznego karpiarza Bryana Houghtona. Jego rewolucyjny pomysł był prawdziwą innowacją. Na rynku, gdzie nowe produkty pojawiają się regularnie, fakt, że po ośmiu latach od wprowadzenia na rynek Spomb jest bardziej popularny niż kiedykolwiek wcześniej, jest świadectwem jego wyjątkowej, innowacyjnej natury. Dzięki zasłużonej reputacji związanej z wysoką jakością oraz obsługą klienta rozwinęło się także samo przedsiębiorstwo.
Wszystkie te cechy zostały pozytywnie odebrane przez wędkarzy, a siła marki sprawia, że jest to doskonały dodatek do karpiowej rodziny Foxa. Naszym celem jest zachowanie i dalsze budowanie tej reputacji. Będziemy kontynuować wzrost tej marki i wyjątkowej natury tego przedsięwzięcia poprzez wytwarzanie w dającej się przewidzieć przyszłości rakiet zanętowych Spomb w Wielkim Londynie.
Wierzymy również, że zespół sprzedaży firmy Fox oraz cała infrastruktura zwiększy znacząco dostępność dla wszystkich naszych partnerów detalicznych w całej Europie i na świecie.
Jesteśmy szczęśliwi, że w ramach tej umowy Judith i Bryan Houghton pozostaną konsultantami i pomogą podczas przejmowania firmy oraz będą nadal reprezentować markę Spomb.
Shaun McSpadden, dyrektor ds. rozwoju produktu firmy Fox International: „Jest to wspaniały dodatek do portfolio firmy Fox. Fox i Spomb podzielają te same wartości - innowacyjność, jakość obsługi i siła marki, dlatego jest to dla nas doskonały układ. Jestem szczęśliwy, że Bryan będzie jako konsultant pracował w moim zespole nad innymi nowymi projektami i produktami w przyszłości”.
Judith Houghton współwłaścicielka i założycielka firmy Spomb dodała: „Jesteśmy zachwyceni, że marka Spomb oraz cała oferta produktów znajdą się w dobrych rękach. Z chęcią pomożemy w płynnej integracji obu przedsiębiorstw, jak również w dostarczaniu firmie Fox nowych wynalazków i pomysłów Spomba w przyszłości”.

W ciągu kolejnych kilku dni piętrzyły się pytania i insynuacje co będzie dalej z producentem rakiet. W związku z czym 6 sierpnia mogliśmy przeczytać kolejny komunikat w tej sprawie.

Fox nabył firmę Spomb – często zadawane pytania
Kiedy we wtorek ogłosiliśmy informację o zakupie firmy Spomb Fishing Ltd., zarówno sklepy wędkarskie, jak i sami wędkarze zadali nam kilka powtarzających się pytań. Dlatego postanowiliśmy na nie odpowiedzieć, aby uniknąć wszelkich niejasności:
1. Czy rakiety Spomb oraz Fox Impact Spod będą nadal produkowane?
Oczywiście, że tak. Produkcja obu produktów w dającej się przewidzieć przyszłości będzie kontynuowana.
2. Czy rakiety Spomb będą nadal produkowane w Wielkiej Brytanii?
Raz jeszcze, w dającej się przewidzieć przyszłości taki jest plan - nic się tutaj nie zmienia.
3. Czy zostanie wyprodukowany Spomb MK2?
Podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich produktów Foxa, stale szukamy nowych pomysłów, które mogą być udoskonalone i przeniesione na wyższy poziom. Mamy wiele wspaniałych planów na przyszłość, ale takie rzeczy nie dzieją się nagle i wymagają czasu. Dlatego teraz nic nie ulega zmianie, a my projektujemy, opracowujemy i testujemy nowe i innowacyjne pomysły, który, mamy nadzieję, w przyszłości okażą się dla wędkarzy jeszcze bardziej opłacalne.
4. Co stanie się z Panem i Panią Spomb?
Na szczęście zarówno Bryan, jak i Judith zostaną konsultantami marki Spomb i będą pracować z nami nad przyszłymi projektami. Obecnie cieszą się zasłużonymi wakacjami . Są przecież częścią prawdziwej opowieści o sukcesie, który zrewolucjonizował na całym świecie sposób nęcenia łowisk przez wędkarzy.

Polecane aktualności