Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2014-05-27

I Karpiowy Puchar Baitbox.pl - relacja z zakończenia.

W niedzielne popołudnie zakończyła się rywalizacja o wspaniałe nagrody. Serdecznie zapraszamy na relację przygotowaną przez organizatorów firmę Baitbox.pl

Zawody karpiowe o Pierwszy Puchar Batibox.pl dobiegły końca.
24 drużyny po raz pierwszy w Polsce rywalizowały zgodnie z zasadą, że do klasyfikacji wlicza się waga pięciu największych ryb.

Zarówno pogoda jak i ryby sprawiły, że przebieg zawodów był nieprzewidywalny. Na początku i na zakończenie zawodów - niesamowite upały, w międzyczasie, po wielkiej burzy i całym dniu opadów, część stanowisk zostało podtopionych. Ponadto pierwszego dnia rozpoczęło się tarło, co sprawiło, że większość ryby zgrupowała się w końcowej części zbiornika.

Łowiące w tej części wody dwie drużyny wyholowały łącznie blisko 2 tony ryb. Ogólnie podczas zawodów z łowiono ponad 3 tony karpi.

Gdyby nie nowa koncepcja klasyfikacji – już po pierwszej dobie rywalizacja z tymi drużynami nie miałaby sensu.

Mimo, że ryby zgrupowały się w końcu zbiornika, aż osiem drużyn ukończyło zawody z kompletem pięciu ryb, a tylko dwie drużyny nie z łowiły ich wcale.

Prawdopodobnie pierwszy raz podczas zawodów karpiowych w Polsce wyholowane zostały trzy karpie o wadze powyżej 20 kg.

Zwycięska drużyna uzyskała średnią wagę 19,26 kg !!! Jednocześnie wyholowała największego karpia pełnołuskiego 19,6 kg oraz golca 21,5 kg.
Mówiąc wprost – zgarnęli wszystko.

Podczas zawodów nie obeszło się bez przygód:
- utopione wędki
- rozprostowane haki
- połamany sprzęt,
- łzy kibiców Atletico Madryt
a po zakończeniu zawodów – honorowe skoki do wody – kibiców piłkarskich.

Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z przebiegu i organizacji zawodów. Jednogłośnie uznano, że na tego typu zbiornikach inny sposób rozgrywania zawodów nie sprawdziłby się.

Sędzia – Marcin Ebert został nagrodzony gromkimi brawami za sprawny przebieg zawodów. Właściciele łowiska potwierdzili, że jeszcze nigdy organizacja nie była na tyle sprawna, gdyż żadna ryba nie czekała w worku na ważenie dłużej niż pół godziny.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

1 Miejsce
Piotr Grochowina-Tadeusz Molenda średnia waga 19,26 kg2 Miejsce
Przemysław Bździuch- Radosław Koperski średnia waga 17,46 kg3 Miejsce
Marcin Chmielewski solo średnia waga 16,86 kg.Organizator – Baitbox.pl zaprasza wszystkich na kolejne zawody, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca 2014 r na zbiorniku Nowaki koło Nysy.

Dodatkowo nagrodzono łowcę największego amura .
Został nim Piotr Duchnowski . Waga 14,2 kg.

Opracowanie red.S.M

Galeria

Polecane aktualności