Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-08-09

II edycja Big Carp Time – ostatnie wolne miejsca

W dniach od 10 do 14 października na łowiski Dobro Klasztorne odbędą się zawody pod nazwą Big Carp Time. Do zawodów pozostało już mało czasu, a właśnie zwolniło się kilka miejsc. 

Zarówno w ubiegłym jak i bieżącym roku imprezy pod nazwą Big Carp Time odbywały się na łowisku w Gosławicach. Tym razem organizatorzy przenieśli zawody na inną, lecz równie znaną i cenioną wodę. W październiku nad Dobrem Klasztornym o zwycięstwo zawalczy 20 ekip. O znalezieniu się na liście startowej decyduje kolejność zgłoszeń, tak więc do dzieła.

Informacja ze strony organizatora:

Przed Wami druga edycja BIG CARP TIME! Tym razem październikowe Towarzyskie Spotkanie Karpiowe odbędzie się na Łowisku Dobro Klasztorne!!! Myślę, że nikomu nie trzeba przybliżać tak dobrze znanej wody karpiowej, obfitującej w niezliczoną ilość ogromnych karpi. Spotkanie odbędzie się w terminie od 10 - 14.10.2018 roku. Czekają na Was pakiety startowe i nagrody dla najlepszych drużyn. Wszystkich chętnych prosimy o przesyłanie zgłoszeń na bigcarptime@gmail.com. W zgłoszeniu proszę podać imiona i nazwiska, nazwę Teamu, adres, numer telefonu. Ilość miejsc jest ograniczona. Podczas drugiej edycji BCT udział weźmie 20 drużyn, dlatego będzie liczyć się kolejność zgłoszeń. Drużyna składa się z dwóch osób. Program oraz regulamin znajduje się poniżej. II Towarzyskie Spotkanie Karpiowe "Big Carp Time" to przede wszystkim wspaniałe wydarzenie w przyjacielskiej atmosferze! Serdecznie zapraszamy!
Regulamin "II Towarzyskiego Spotkania Karpiowego Big Carp Time":
Do klasyfikacji generalnej zaliczamy karpie i amury od 4 kg
• Spotkanie rozstrzyga suma masy TRZECH NAJWIĘKSZYCH (3szt.) złowionych ryb przez poszczególne zespoły. W razie takiego samego wyniku o zwycięstwie zadecyduje największa wagowo ryba złowiona przez dany zespół.Do klasyfikacji nie trzeba przedstawić trzech złowionych ryb. W klasyfikacji biorą również udział zespoły, które złowiły 2 lub 1 rybę.
1. Tylko drużyna, oraz sędziowie mogą przebywać na stanowisku.
2. Wędziska rozstawiamy tylko i wyłącznie na swoim stanowisku.
3. Metoda rzutowa lub wywózka modelem zdalnie sterowanym.
4. Rybę należy tak holować, aby nie miała styczności z żyłkami zestawów sąsiadów w innym razie może zostać niezaliczona.
5. Każdy uczestnik, którego zestaw zostanie splątany przez rybę holowaną przez sąsiedni zespół, może ten fakt zgłosić sędziemu, ale nie musi.
6. Do czasu zgłoszenia ryba musi być przechowywana w worku karpiowym, 1 ryba - 1 worek. Ryby powyżej 15 kg zostaną zważone i sklasyfikowane odrazu po złowieniu (nawet w nocy). Mniejsze ryby będą ważone każdego poranka i popołudnia.
7. Tylko organizatorzy mają prawo do przeszukania sprzętu i samochodów zawodników (w ich obecności) w razie podejrzenia o złamanie regulaminu. Jeśli drużyna dopuści się oszustwa zostanie natychmiast wykluczona z zawodów, bez zwrotu poniesionych kosztów!!!
8. Dozwolone jest łowienie metodą gruntową. Każda drużyna łowi maksymalnie na cztery (4) wędki, zestaw może być wyposażony tylko w jeden hak. Zakaz używania drgającej szczytówki i metody spławikowej.
9. Zabrania się używania przynęt oraz zanęt zwierzęcych.
10. Ryba holowana przed sygnałem zakończenia spotkania musi być podebrana maksimum do 10 minut po sygnale – koniec spotkania.
11. Uczestnicy są zobowiązani do umożliwienia robienia im oraz rybom zdjęć i filmowania przez organizatorów w czasie trwania spotkania.
12. W czasie trwania spotkania całkowity zakaz poruszania się samochodem przez uczestników, nie dotyczy organizatorów.
13. Zakaz rozpalania ognisk.
14. Potrzeby fizjologiczne należy załatwiać tylko w wyznaczonych do tego miejscach.
15. Dozwolone jest używanie wyłącznie dwóch, spławikowych markerów na drużynę.
16. Poza regulaminem spotkania „Big Carp Time”, obowiązuje również regulamin Łowiska Dobro Klasztorne.
17. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za straty w sprzęcie i wyposażeniu zawodników wynikające z jakichkolwiek przyczyn losowych.
18. Wszelkie spory rozstrzyga organizator oraz sędziowie. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych organizator ma prawo przerwać zawody. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu (nanoszenia poprawek) do czasu rozpoczęcia zawodów.
Program "II Towarzyskiego Spotkania Karpiowego Big Carp Time"
Środa (10.10.2018)
godz. 10.00 - zapisy zawodników (polana przy stanowisku nr 15)
godz.10.30 - poczęstunek (grochówka)
godz. 11.00 - losowanie stanowisk
godz. 14.00 - rozpoczęcie łowienia
Czwartek 11.10.2018
- czas trwania spotkania
Piątek 12.10.2018
- czas trwania spotkania
Sobota 13.10.2018
godz. 16-18 poczęstunek (udziec) (polana przy stanowisku nr 15)
Niedziela 14.10.2018
godz. 10.00 - zakończenie spotkania (polana przy stanowisku nr 15)
godz. 12.00 - ogłoszenie wyników, rozdanie nagród


Zapraszamy na drugą edycję BIG CARP TIME! Tym razem październikowe Towarzyskie Spotkanie Karpiowe odbędzie się na Łowisku Dobro Klasztorne!!! Spotkanie odbędzie się w terminie od 10 - 14.10.2018 roku. Czekają na Was pakiety startowe i nagrody dla najlepszych drużyn. Wszystkich chętnych prosimy o przesyłanie zgłoszeń na bigcarptime@gmail.com. W zgłoszeniu proszę podać imię i nazwisko, nazwę teamu, adres oraz numer telefonu. Zapraszamy
 

Polecane aktualności