Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2014-05-17

III Puchar Mastersoffishing - ruszyły zapisy.

Zawody zostaną rozegrane na nowo powstającym łowisku karpiowym "Wodna Kraina" w Wildze. Serdecznie zapraszamy na trzecią edycję rywalizacji o puchar sklepu wędkarskiego Mastersoffishing, który odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2014 roku.    

"Wodna Kraina" to kompleks rozrywkowo-rekreacyjny o całkowitej powierzchni 150 h, położony w Wildze. Na terenie znajduje się kilka zbiorników w tym jeden o powierzchni 40 h.

I właśnie na tym największym zostaną rozegrane zawody o III puchar Mastersoffishing.

Najważniejsze jednak jest to, że ten zbiornik od ponad 15 lat był zamknięty dla użytkowników.

Dzięki zaangażowaniu wielu karpiarzy, w tym Grzegorza Strzygi z Mastersoffishing udało się przekonać właściciela "Wodnej Krainy" do ponownego otwarcia łowiska dla potrzeb karpiarzy.

I właśnie te zawody będą takim oficjalnym otwarciem tego łowiska. Razem z Grzegorzem miałem przyjemność odwiedzić tą wodę oraz możliwość spotkania się z przedstawicielem "Wodnej Krainy, który przekazał nam informacje odnośnie tego zbiornika. 

Tak jak wspomniałem na początku od ponad 15 lat nikt nie łowił na tym większym akwenie i tak naprawdę nie wiadomo jakie okazy mogą tam zamieszkiwać... Według p. Andrzeja w łowisku dominują karpie o wielkości od 5kg do 25 kg, amury od 8kg do 20 kg i szczupaki od 5 kg do 20 kg. Głębokość łowiska od 1,5 metra do 3 metrów. 

Jak widać woda ma niesamowity potencjał. Przekonał się już o tym Team Karp Masters Of Fishing, który niedawno spędził kilka dnia nad tym akwenem. 

Bez większego nęcenia udało się złowić dwa piękne karpie do 10 kg.... Ryby piękne i przede wszystkim nigdy nie były na haku....

Aby dodatkowo przygotować to nowe łowisko zostało przeprowadzone zarybienie z innego akwenu, który znajduje się tuż obok tego największego. Udało się przerzucić kilka okazów w przedziale wagowym 10-12 kg. W najbliższym czasie ponownie zostanie przeprowadzone takie zarybienie głównego łowiska.

Szczegóły tej imprezy oraz regulamin zawodów zostanie opublikowany na dniach. Od dziś przyjmowane są zgłoszenia pod numerem telefonu: 793 554 530

Nasz portal również będzie uczestniczył w tej imprezie i na bieżąco relacjonował przebieg rywalizacji. Serdecznie zapraszamy do odkrycia na nowo 'Wodnej Krainy".

Pozdrawiam

Sebastian Milewski 

Galeria

Polecane aktualności