Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-09-12

IV Maraton Karpiowy Gacki – Podkowa - wyniki

W dniach od 6 do 9 września na łowisku Gacki – Podkowa odbyła się IV edycja maratonu karpiowego. W imprezie wzięło udział 9 ekip. 

Od czwartku 06.09.2018 do niedzieli 09.09.2018 odbywał się IV Maraton Karpiowy na zbiorniku Gacki-Podkowa w powiecie pińczowskim. W zawodach wzięło udział dziewięć dwuosobowych drużyn. Po zapoznaniu się z regulaminem i wręczeniu uczestnikom koszulek i próbek kulek odbyło się losowanie do kolejności losowania miejsc. Następnie odbyło się losowanie stanowisk. Po losowaniu załogi rozjechały się na wylosowane stanowiska. Po przybyciu na miejsca zespoły ruszyły do rozbijania obozowisk, sondowania miejsc, zanęcania i wywożenia zestawów karpiowych. 
 Już pierwszego dnia została złowiona pierwsza i jak się okazało największa ryba zawodów – amur o wadze 10,90kg ze stanowiska nr 14. Następnie na stanowisku nr 3 wziął karp o wadze 5,30kg. Już pod sam wieczór znów na stanowisku nr 14 został złowiony karp o wadze 6,90kg. W sobotę na stanowisku nr 10 dokonano ważenia karpia o wadze 2,70kg. Następnie zgłoszono telefonicznie złowioną rybę na stanowisku nr 2. Po przybyciu okazało się że był to amur o wadze 6,90kg.
 Ostatniego dnia maratonu została zważona ostatnia ryba zawodów – był to amur o wadze 3kg ze stanowiska nr 9.


Zawody zakończono w niedziele 09.09.2018 o godzinie 10:00. O godzinie 11:00 po stawieniu się wszystkich drużyn dokonano podliczenia wagi ryb i klasyfikacji zawodów. Odbyło się rozdanie pucharów i nagród przez Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów Pana Włodzimierza Baduraka i Prezesa koła PZW nr 8 w Gackach Pana Leszka Irlę oraz sponsora i organizatora głównego Mariusza Wójcika właściciela Salonu Wędkarskiego carpvigo.pl w Pińczowie. Pozostałe drużyny otrzymały dyplomy udziału w maratonie oraz wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

IV Maraton Karpiowy Gacki-Podkowa 2018 wszyscy uczestnicy uważają za udany, miły i towarzysko spędzony czas. 


Klasyfikacja zawodów:


1 miejsce – amur 10,90kg
 karp 6,90kg talony 2x 900zł

2 miejsce – amur 6,90kg talony 2x 600zł

3 miejsce – karp 5,30kg talony 2x 300zł

4 miejsce – amur 3kg 2x zestawy kulek firmy Meus

5 miejsce – karp 2,70kg.
W zgodnej opinii uczestników, gości, innych wędkarzy łowiących na sąsiednim zbiorniku oraz wędkarzy przybyłych po zakończeniu zawodów ryby w ostatnich dniach nie brały nadzwyczaj dobrze i to nie tylko na obecnym zbiorniku ale i innych oraz w rzekach. Serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom, organizatorom, zawodniczkom i zawodnikom oraz gościom za udział i pomoc okazaną podczas trwania maratonu. Zapraszamy na kolejne maratony.

Mariusz Wójcik

carpvigo.pl
 

Galeria

Polecane aktualności