Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-07-22

Karpie w upale

Jak być skutecznym nad wodą, kiedy przyjdzie nam łowić podczas „afrykańskich” upałów? Kasia Kozłowska podaje swój przepis na "karpie w upale". 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotowała Kasia? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 7/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   

 


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


Fragment artykułu:

Kiedy zaobserwuję wygrzewające się ryby pod powierzchnią, rezygnuję z typowego łowienia „z podłogi”. Wspólnie z moim chłopakiem decydujemy się na małą zmianę naszego zestawu. Pierwszy z nich prezentuje się następująco: do żyłki głównej przywiązujemy strzałówkę, następnie leadcore z bezpiecznym klipsem, a na samym końcu oczywiście przypon. Ostatni element naszego zestawu ma kolosalne znaczenie. Wykonujemy go z żyłki, dokładnie takiej samej, jakiej używa się do łowienia na zig riga. Przypon wykonujemy na małym haczyku (w rozmiarze 6-10) oraz robimy bardzo krótki włos – taki, że przynęta praktycznie dotyka trzonka haczyka. Długość całego przyponu jest zależna od głębokości zbiornika.

Polecane aktualności