Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-10-12

Karpiowa lekcja wytrwałości

Wędkarstwo karpiowe to takie hobby, które nam, karpiarzom, daje raz po raz srogie lekcje. Przeważnie jest to lekcja pokory lub... wytrwałości. I właśnie taką lekcję otrzymałem od karpi na jednej z ostatnich zasiadek. Ale po kolei...

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Marcin? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 10/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<<


Fragment artykułu:

W moim karpiowym sezonie zawsze mam wyjazdy, które planuję nawet rok wcześniej i na które czekam z dużą niecierpliwością. W sezonie 2019 taką zasiadką była wyprawa nad łowisko Starorzeka. Piękne i dzikie. Trudno znaleźć drugą taką wodę. Ostatnia moja wizyta (2 lata temu) zakończyła się klęską, bo zjechałem „na zero”. Wiedziałem jednak, że muszę tam wrócić.
Bo takich miejsc się nie skreśla, mimo porażki. Przygotowania? Wbrew pozorom nie było ich za dużo. Wiedziałem, że i tak będę musiał się dostosować do panujących warunków, więc wcześniejsze planowanie i obieranie taktyki weźmie w łeb. I rzeczywiście tak było. Na Starorzekę wyruszyliśmy w ekipie 6 osób. Było wesoło i bez spiny. Przed rozpoczęciem łowienia zrobiliśmy losowanie, aby każdy miał równe szanse. Mnie i Kamilowi przypadło stanowisko nr 6. Praktycznie cały pierwszy dzień minął tradycyjnie na organizacji obozowiska i wytypowaniu miejscówek.

Polecane aktualności