Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-06-24

Karpiowy stalking

Stalking to coraz modniejsza forma karpiowych polowań. Szybkie wypady, bez ogromnej ilości sprzętu i zanęty. W aktualnym wydaniu Świata Karpia swoje przygody z tą metodą opisał Michał Kowalski. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Michał? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 6/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   

 


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


Fragment artykułu:

Stalking, inaczej łowienie karpi z podchodu, jest metodą dla aktywnych wędkarzy, którzy wolą szukać brań i nie czekać na nie w jednym miejscu. Wbrew pozorom technika ta wymaga wyjątkowo dużo cierpliwości i zaangażowania, nierzadko większych niż w wędkowaniu stacjonarnym. W łowieniu z podchodu szczególnie powinniśmy skupić się na linii przybrzeżnej, wyszukując takie miejsca, jak dołki tuż przy brzegu, powalone drzewa bądź też zatoczki. Często są to miejsca odosobnione i zapomniane, z trudnym dostępem do brzegu, czyli takie strefy, gdzie karpie czują się bezpiecznie. Dlatego też podczas stalkingu należy zachować się bezwzględnie cicho i spokojnie, nie wykonywać gwałtownych ruchów, gdyż nawet mały szelest liści lub chociażby nawet sam nasz cień potrafi spłoszyć rybę, a na jej powrót w to samo miejsce trzeba będzie niestety czekać bardzo długo. Bo karpie wyczuwają podstęp.

Polecane aktualności