Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-06-12

Kolorystyka karpiowa

Czy karpie widzą kolory oraz jakie ma dla nich znaczenie? Jest to jedno z odwiecznych pytań karpiarzy. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym Szymon Stasierski opisuje swoje przemyślenia w tej kwestii. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Szymon Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 6/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   

 


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


Fragment artykułu:

Poznanie karpiowych zmysłów oraz praw fizyki pozwoli nam trafniej dobierać przynęty, a tym samym skuteczniej łowić. Podczas poszukiwania pokarmu przez karpie najważniejszymi zmysłami będą węch i smak. A co ze wzrokiem karpi? Czy kolorowe kulki oddziałują na karpie?

Organizmy żywe obdarzone zostały zmysłami, czyli zdolnością do odbierania bodźców zewnętrznych. Wyspecjalizowane na dany bodziec narządy zmysłów odbierają informację z otoczenia i przekazują ją do mózgu. Na przykład linia boczna u ryb umożliwia odczuwanie zaburzeń otaczającej je wody, dzięki czemu ryby bez problemu pokonują znajdujące się w okolicy przeszkody oraz reagują na inne zbliżające się organizmy. 

Polecane aktualności