Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-06-13

Lekki method feeder na wiosenne karpie

Obecnie wędkarstwo feederowe przeżywa ponowny rozkwit, głównie za sprawą method feeder. Tak zwana ,,metoda” to nic innego jak udoskonalenie dobrze już znanej techniki łowienia za pomocą sprężyny. Podajnik z zanętą i ukrytą wewnątrz przynętą jest doskonałym sposobem na przechytrzenie tych największych okazów. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Ania? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 6/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   

 


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


Fragment artykułu:

Fragment artykułu:
Są w Polsce łowiska, na których wspomniana metoda jest jedyną skuteczną możliwością na osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów. Wiosna to czas zmiennych warunków atmosferycznych, wahań ciśnienia oraz niestabilnej temperatury. O tej porze roku zachowania ryb są bardzo chimeryczne, a ich żerowanie sporadyczne, zwłaszcza tych karpiowatych. Jak zatem zmobilizować ryby do pobierania pokarmu? Na ratunek przychodzi zastosowanie lekkiej metody. Na wiosenne wędkowanie wybieram niewielkie łowiska, w których woda ociepla się znacznie szybciej niż w dużych akwenach. W tym celu stosuję krótkie kije - 10FT lub 11FT, zazwyczaj o parabolicznej akcji, które zapewniają frajdę z holu nawet mniejszych ryb. Moim ulubionym zestawem jest Preston Supera 10FT o sporej mocy w blanku wraz z kołowrotkiem Preston Centris NT520. Taki zestaw do lekkiej metody to idealne połączenie lekkości i delikatności, dający także komfort podczas bonusowego brania nawet 10-kilogramowej ryby. Należy pamiętać o zastosowaniu żyłki, którą będzie cechowało szybkie tonięcie i wytrzymałość. Stosuję zazwyczaj grubość 0.24 mm, która jest najbardziej uniwersalna podczas mojego wędkowania.
 

Polecane aktualności