Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-10-09

Łukasz Lechowski: Jesienna aklimatyzacja

Od kilkunastu dni mamy już jesień, dla wielu z nas jest to najciekawszy i najbardziej wyczekiwany okres na karpiowe zasiadki. O tym jak przygotować się i jak szukać szczęścia podczas naszych wypraw opowie Łukasz Lechowski. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Łukasz? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 5/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


Fragment artykułu:
Lato to okres beztroski. Wiele osób właśnie wtedy spędza najwięcej czasu nad wodą, czemu sprzyja zazwyczaj ładna pogoda. Dla mnie jednak najciekawszym okresem do łowienia karpi jest jesień i właśnie o karpiowaniu w tej porze roku opowiem.

Latem jest ładna pogoda, wysokie temperatury, czyli idealne warunki do wypoczynku. Tylko czy są one także dobre do łowienia karpi? Latem temperatura wody osiąga swoje roczne maksimum, często brakuje w niej tlenu, co niestety nie sprzyja żerowaniu ryb. W ciągu dnia możemy zauważyć pod samą taflą wody wygrzewające się karpie czy amury. Wiele ryb przebywa także w toni, a jedynym sposobem na ich przechytrzenie jest użycie zig-riga. Dla mnie najciekawszym okresem do łowienia karpi jest jesień.

 

Polecane aktualności