Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-05-16

Majówka na Rzeczycach

Rzeczyce znane też jako Dzierżno Duże to kilkusethektarowa zaporówka w województwie śląskim. Kilka lat temu było głośno o tym miejscu, a to za sprawą wprowadzenia zasady „No kill”. Podczas minionej majówki, odbyły się tutaj zawody karpiowe.

W dniach od 28 kwietnia do 3 maja odbyły się zawody pod nazwą „Majówka na Rzeczycach”. W imprezie wystartowało 21 drużyn.

Relacja organizatorów:
Na pierwszą rybę nie trzeba było długo czekać. Zaledwie godzinę po rozpoczęciu stanowisko nr 9 zgłasza pierwszą rybę zawodów, którą ku zaskoczeniu wszystkich jest amur o wadze 1,600 kg. Jak to bywa na Rzeczycach jedną z głównych ról odgrywa wiatr, który na północnym i wschodnim brzegu przynosi sporo brań i sędziowie mają pełne ręce roboty. Sytuacja zmienia się 2 maja. Zaczyna wiać z północnego-wschodu. Drużyny z południowego brzegu zaczynają odrabiać straty, mamy co raz więcej zgłoszeń o rybach, które w pierwszych dniach zawodów nie wykazywały aktywności. Niestety brakło paru godzin by stanowiska z południowego brzegu zagroziły obecnym liderom, którzy utrzymują do końca swoje pozycje. Kto wie, czy kilka godzin dłużej trwania zawodów wpłynęło by na zmianę wyników? 3 maja o godzinie 13:00 zakończono druga edycję „Majówki na Rzeczycach ” Ogólnie złowiono 58 ryb (57 karpi, 1 amur) przez 13 drużyn na łączną wagę 407,400 kg. Złowiono także masę pięknych leszczy, które nie były klasyfikowane.

Z tego miejsca organizator zawodów - Klub Karpiowy Dzierżno Duże - pragnie gorąco podziękować wszystkim startującym, sponsorom, oraz sędziom za trud i pomoc włożoną w tą wspaniałą imprezę. Ponadto dziękujemy bardzo Karolinie Gierlitz za poświęcony czas przy zapleczu medialnym oraz logistycznym.

Klasyfikacja generalna:
I - Dariusz Jaworek, Bartosz Grudziński - 34,900
II - Mariusz Wanat, Tomasz Wanat - 31,400
III - Łukasz Gidek, Seweryn Namiel - 26,620
IV - Tomasz Gierlitz, Ireneusz Chrostek - 25,510
V - Adrian Kostowski, Grzegorz Herzyk - 25.040
Największa ryba "Big Fish" - Bartosz Grudziński - 14,350
Pierwsza ryba zawodów - Tomasz Gierlitz - amur - 1,600

Galeria

Polecane aktualności