Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2014-07-16

Marukyu inwestuje w Solar Tackle - oficjalny komunikat.

W związku z medialnymi doniesieniami przedstawiamy oficjalne stanowisko firm Marukyu i Solar oraz International Tackle, polskiego dystrybutora marki. W poniedziałek 14.07.2014 odbyło się w siedzibie Solar Tackle oficjalne spotkanie nowych właścicieli marki z dystrybutorami. W spotkaniu w imieniu International Tackle uczestniczył Krzysztof Charmuszko.

Japoński specjalista w dziedzinie przynęt Marukyu, poprzez swoją spółkę Marukyu Europe Ltd, z początkiem lipca 2014 nabyła angielską firmę karpiową Solar Tackle.
Solar Tackle, producent miedzy innymi przynęt oraz akcesoriów ze stali nierdzewnej to specjalista na karpiowym rynku z 27 letnią tradycją.

Inwestycja największej na świecie firmy przynęt w markę Solar pozwoli na jej rozwój na arenie międzynarodowej oraz modernizację i komputeryzację tej mieszczącej się w Dartfort karpiowej legendy.
Marka Solar dalej będzie funkcjonować, ale teraz z większą efektywnością.

Martin Locke, założyciel firmy w dalszym ciągu będzie jej przewodzić, fabryka pozostanie w Wielkiej Brytanii i jak do tej pory nadal będą to produkty " made in UK "

John Loftus, prezes Marukyu Europe, powiedział:
"Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się zrealizować tą transakcję. Nabycie Solar Tackle otwiera nowe możliwości zarówno dla Marukyu, jak i dla Solar Tackle w Europie i poza nią. Marukyu nie ukrywa faktu, że chcą rozszerzyć swoją europejską działalność w dziedzinie wędkarstwa i Solar jest idealnym rozwiązaniem dla nas.

Solar Tackle jest ustabilizowaną marką w handlu i silnym graczem w Europie. Mamy przyjemność ogłosić, że ta umowa obejmuje również usługi założyciela Solar, Martina Locke, którego witamy na pokładzie z otwartymi ramionami. "

Martin Locke dodał:
"Cieszę się, że mogliśmy połączyć siły z Marukyu. Ruch ten otwiera wiele możliwości dla obu firm. Wędkarstwo karpiowe rozwija się w takim tempie, że wchodząc w partnerstwo z Marukyu, firmą numer 1 na świecie w produkcji przynęt jest dla nas ogromnym krokiem naprzód.

Ze wsparciem Marukyu, Solar będzie w stanie sprostać nowoczesnemu wędkarstwu karpiowemu oraz postępowi jaki w nim następuje. Znacznie więcej mojego czasu może znów być przeznaczone na rozwój produktów z których do tej pory słynie Solar Tackle.

Mamy mnóstwo pomysłów w głowie i teraz również więcej czasu aby skupić się na nich. Możecie wkrótce oczekiwać wielu ciekawych nowinek i produktów z logiem Solar a ja życzę sobie jak i wszystkim żeby trwało to co najmniej kolejne 27 lat".

Krzysztof mówi :
“Dostaliśmy zapewnienie o kontynuowaniu dotychczasowej linii dystrybucji, cen oraz jakości produktów.
Ze swojej strony zapewniamy polskich i czeskich klientów, że wszystkie warunki handlowe pozostają bez zmian.
Z nadzieją czekamy na pierwsze efekty dofinansowania marki SOLAR”.

Opracowanie red. S.M.

Polecane aktualności