Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-03-30

Namiot karpiowy Starbaits AT II

Namiot AT II występuje w dwóch wersjach Two Man oraz Continental, ten drugi to propozycja dla najbardziej wymagających karpiarzy, bowiem jego wymiary to szerokość 330 cm, głębokość 340 + 80 cm, a wysokość 165 cm. Do redakcji otrzymaliśmy właśnie tę większą wersję namiotu i to jemu poświęcony jest poniższy artykuł.  

Gdyby w Wikipedii wyszukać znaczenie słowa „karpiarz”, to pewnie otrzymalibyśmy definicję, z której wynikałoby, że to osoba specjalizująca się w połowie karpi – rzecz jasna, ale również spędzająca nad wodą kilka lub kilkanaście dni w miesiącu. Statystyczny karpiarz nad wodą przebywa około 7 dni w miesiącu, w sezonie trwającym 7 miesięcy może to być aż 49 dni! W całym naszym życiu na karpiowanie poświęcamy prawie 6 lat (1960 dni)!

Jak zatem ten czas spędzić w komfortowych warunkach? Drugą rzeczą po wygodnym łóżku oraz ciepłym śpiworze, jest namiot, nasze schronienie podczas wielodniowych zasiadek, wystawione na działanie najróżniejszych warunków atmosferycznych.

Wybór namiotów, w których spędzimy taki kawał życia, powinien być dobrze przemyślany. My w swoich recenzjach polecamy produkty, które według nas warte są uwagi. Przedstawiamy Wam namiot Starbaits AT II w wersji Continental.


Cena namiotu: 1999,00 zł


AT II to bardzo mocna i pojemna konstrukcja – w tym namiocie nie musimy się obawiać nawet najgorszych warunków pogodowych, na które jesteśmy narażeni, spędzając dni i noce nad wodą. Komfortowo pomieści dwóch karpiarzy ze sporym ekwipunkiem. Namiot został wykonany z bardzo wytrzymałego materiału poliestrowego 210DEN, który charakteryzuje się wiatroszczelnością i wodoodpornością na poziomie 10 000 mm słupa wody. Niezwykle wytrzymałym elementem w standardzie namiotu jest płachta podłogowa, która zaczepiana jest na rzepy i obejmuje całą zadaszoną przestrzeń.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest przedsionek, który w większości namiotów tworzy się dopiero po założeniu narzuty. W tym modelu – bez konieczności użycia narzuty – przedsionek ma aż 80 cm głębokości, wraz z namiotem tworzy spójną całość. Można przechowywać w nim rzeczy, nie martwiąc się, czy ulegną zniszczeniu, czy też zalaniu. W cieplejsze dni, drzwi i okna przedsionka można wygodnie zwinąć, wówczas stworzy nam się baldachim, który uchroni nas przed promieniami słonecznymi czy przelotnym deszczem. Zarówno drzwi, jak i okna namiotu posiadają moskitiery. Namiot posiada również w części sypialnej dwa okna z moskitierą, umieszczone z tyłu namiotu.

Namiot AT II dostępny jest w dwóch rozmiarach:
Two Man - wysokość: 150 cm, szerokość: 305 cm, waga: 9 kg, głębokość: 230 + 80 cm,
Continental (prezentowany na zdjęciach) - wysokość: 165 cm, szerokość: 330 cm, waga: 11,8 kg, głębokość: 340 + 80 cm.

Zestaw składa się z wysokiej jakości torby transportowej, przeźroczystego okna PCV, śledzi.


Cena namiotu: 1999,00 zł


Galeria

Polecane aktualności