Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-05-13

Nie bój się zimnej wody!

Choć kalendarzowo już od kilku tygodni mamy wiosnę to wielokrotnie temperatury zniechęcają do zasiadek. Jak wyjść z tej opresji radzi Michał Bloch, który postanowił podzielić się z naszymi czytelnikami swoimi obserwacjami z kilku ostatnich lat. Polecamy!

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Michał? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 5/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


Fragment artykułu:

Pomimo, że jesteśmy już po majówce to na wielu łowiskach nadal temperatury przypominają te wczesnowiosenne. W związku z tym postanowiłem przeanalizować kilka ostatnich lat i w oparciu o te obserwacje powstał poniższy artykuł o wiosennych, a czasem wczesnowiosennych karpiach.

Poniżej znajdziecie kilka moich spostrzeżeń i dobrych rad dotyczących łowienia wiosną, szczególnie wczesną. W momencie, w którym czytacie ten artykuł, przynajmniej część wód jest już na dobre ożywiona po zimowym letargu, jednakże pamiętajmy, że nie każde łowisko „startuje” tak szybko - często mazurskie i kaszubskie polodowcowe wody „ożywają” najwcześniej na majówkę albo jeszcze później, a zima wraca do nas każdego roku! Warto zatem zachować ten artykuł również na późniejsze lata. Miłej lektury!
Początek roku to czas niecierpliwego wypatrywania pierwszych dodatnich temperatur, zejścia lodu i pojawienia się nad wodą. To okres, w którym przygotowania do nowego sezonu są już na ukończeniu, ale... to także okres, w którym karpiarze popełniają sporo błędów, które opóźniają rozpoczęcie sezonu upragnioną zdobyczą.
 

Polecane aktualności