Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-08-22

Nienaturalny posiłek

Czy karpie mogą być ostrożne? Mowa tu oczywiście o ostrożności w pobieraniu pokarmu. Czy przed zjedzeniem jakiegoś smakołyka, który nie jest ich naturalnym pokarmem, zastanawiają się, co zjedzą i czy może coś im grozić po jego skosztowaniu? Zapraszamy do lektury artykułu Norberta Regulskiego, w którym dzieli się swoimi doświadczeniami w powyższej kwestii. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Norbert? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 8/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   

 


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


Fragment artykułu:

Łowiąc przez wiele lat na tych samych zbiornikach, mogłem poddać głębszej analizie temat pobierania pokarmu przez naszych ulubieńców. Tak samo jak to, czy ryby te potrafią się czegoś nauczyć i np. wystrzegać. Obserwowałem ryby z dwóch zbiorników, na których łowię bardzo często i od wielu lat. Są to zbiorniki niekomercyjne, dzikie, gdyż wody komercyjne i niekomercyjne dzielą pewne różnice. Każda wymaga od karpiarza dużej wiedzy, jeżeli chcemy łowić wiele wspaniałych okazów, ale… właśnie jest jedno ale.
Wody komercyjne – akweny, na których presja karpiarzy i ilość dostarczanego pokarmu nienaturalnego typu kulki, ziarna, orzechy jest bardzo duża. Nierzadko są to zbiorniki niewielkie, w których jest mało lub całkowicie nie występuje ich naturalny pokarm.
Wody niekomercyjne, dzikie, PZW, jak kto woli – zbiorniki, na których presja na ten gatunek ryb nie jest tak duża jak na zbiornikach komercyjnych, a ryby mają menu pełne naturalnego pokarmu. Chociaż bywają wyjątki.

Polecane aktualności