Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-04-26

Nowe wędziska karpiowe od firmy Delphin

Druga generacja wędzisk karpiowych OPIUM od firmy Delphin, to nowa odsłona tego karpiowego hitu, który w ciągu ostatnich kilku lat zdobył serca wielu karpiarzy z całej Europy.  

Nowa konstrukcja tej wędki to nie przypadek, ale wynik wdrożenia wieloletniego doświadczenia i wiedzy, które pozwoliły firmie przenieść wędzisko na wyższy poziom. Ze starszej generacji zostało zachowane jednak wszystko, co najlepsze. Blank wywodzi się z konstrukcji wcześniejszej wersji, która od samego początku przypadła do gustu doświadczonym karpiarzom. Przy przeciążeniu największa moc przechodzi na niższą część i najniższa na górną. Pozwala to na gaszenie drgań i poprawę dynamiki rzutowej kija. Blanki wszystkich długości drugiej generacji OPIUM są cienkie i mają w pełni paraboliczną akcję. Stanowiło to także podstawę sukcesu pierwszej generacji. Blanki zostały wyposażone w mocne przelotki wykonane w technologii SiC. W modelach 360 i 390 cm początkowa +50, co umożliwia wykonywanie dalszych rzutów. Wędka została wyposażona w całkiem nowy uchwyt kołowrotka FUJI, mocniejszy i bardziej ergonomiczny. Sekcyjny uchwyt dolnika ma nowoczesny kształt gruszki na końcu, co bezpośrednio przekłada się na wygodę podczas holu dużych okazów.

W nowej generacji wędek OPIUM zastosowano dwa rodzaje okładziny dolnika: Shrink z nowoczesnej pianki NeoFoam oraz Cork z korkiem ThinCork. Z poprzedniej generacji w obu odmianach zachowano ozdobne elementy z mieszanki korkowo-kauczukowej. OPIUM V2 są dostępne w wersji dwuskładowej, o długościach 300, 360, 390 (Cork) i 300, 360 (Shrink).

Drugą nowością w ofercie firmy Delphin na 2019 rok jest model ORBIT. Został on zaprojektowany i zbudowany zupełnie od zera, z myślą o karpiarzach szczególnie ceniących łowienie rzutowe. Korzystając z dotychczasowych doświadczeń w konstruowaniu bardzo dobrze pracujących wędzisk, powstały sprężyste i dynamiczne blanki o pracy semiparabolicznej, pozwalające na oddawanie dalszych rzutów niż w przypadku pełnych parabolików, a przy tym umożliwiające znakomite czucie ryby podczas holi nawet mniejszych okazów. Z myślą o dalekich rzutach zastosowana została krzywa ugięcia 3,5 lbs, bez nadmiernego usztywnienia blanków, dzięki zastosowaniu do ich konstrukcji najlepszych odmian włókna węglowego 24T. Model ORBIT został wyposażony w bardzo trwały i mocny uchwyt kołowrotka DPS oraz uzbrojony w sześć przelotek wykonanych w technologii SiC, w tym startową +50, co również wpływa na zwiększenie odległości oddawanych rzutów. Nad uchwytem kołowrotka, blank został wzmocniony dodatkowym spiralnym oplotem z włókna węglowego. Uchwyt dolnika został wyłożony nowoczesną pianką NeoFoam, pozwalającą na pewny i mocny chwyt, nawet mokrymi rękami. Końcówka dolnika została pogrubiona oraz pokryta pianką EVA, a całość zakończona eleganckim kapslem z grawerowaną nazwą wędki. Model ORBIT jest dostępny w wersji dwuskładowej o długościach 360 i 390 cm.

Wszystkie modele do nabycia w CARPMIX.PL

 

Polecane aktualności