Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-01-09

Poszukiwanie karpi w wielkich zaporówkach- Szymon Stasierski

Duże zbiorniki zaporowe to ciekawe i pełne tajemnic wody. W wielu z nich pływają prawdziwe okazy, jednak aby „dobrać się” do nich potrzebne jest dobre przygotowanie. O tym właśnie przeczytacie w artykule, który przygotował Szymon Stasierski. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Szymon? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 1/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


Fragment artykułu:
Zbiorniki zaporowe są obecnie najbardziej pożądanymi łowiskami karpiowymi. Olbrzymia powierzchnia, duża populacja i dziewicze miejscówki pobudzają wyobraźnię wielu karpiarzy. W odróżnieniu od łowisk specjalnych tu nigdy nie wiadomo, co „uwiesi’’ się na haku.

Jeziora zaporowe to zazwyczaj ogromne akweny utworzone przez spiętrzenie wód rzecznych zaporą, wbudowaną w dolinę. Sztuczne zbiorniki zaporowe powstają zazwyczaj w celach retencyjnych, przeciwpowodziowych lub energetycznych. Mają również duże znaczenie dla gospodarki rybackiej, dla wędkarzy, a także rekreacji. Nikt wcześniej nie myślał, że te ogromne zbiorniki mogą stać się w przyszłości znakomitymi łowiskami karpiowymi.

Polecane aktualności