Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-10-09

Puchar Saengera 2018 - relacja

 Zapraszamy do relacji z niedawno zakończonego Pucharu Saengera 2018, materiał przygotowali Marcin Karlin i Sławek Stępniewski z Anaconda Polska.

Relacja Marcina:

W dniach 23 - 29 września mieliśmy ogromną przyjemność wziąć udział w zawodach Puchar Saengera 2018, które odbyły się na Łowisku Expert Karp Nekielka. Sprawdzanie przed zawodami prognoz pogody nie napawało nas optymizmem... Bardzo duży spadek temperatury, silne wiatry, pełnia księżyca i co najgorsze, ogromne skoki ciśnienia każdego dnia. Wiedzieliśmy, że o brania nie będzie łatwo. Będąc już na miejscu miło było zobaczyć wielu znajomych i zamienić z każdym parę słów... Na powitanie organizatorzy przygotowali obfitego grilla, po którym nadszedł czas losowania. Na swoją kolej czekaliśmy prawie do samego końca i Sławek wyciągnął piłeczkę z numerem 13. Mieliśmy nadzieję, że ta magiczna cyfra będzie dla nas szczęśliwa. Chwilę po rozpoczęciu zawodów zaczął padać deszcz, który nie ustępował prawie do samego rana. Jakieś dwie godziny po rozpoczęciu zawodów została złowiona pierwsza ryba na stanowisku 33 i to od razu 22 kg. Zastanawialiśmy się wtedy czy złowi ktoś większe, czy może pierwsza ryba zostanie też jako Big Fish na tych zawodach... U nas pierwsze branie było w poniedziałek rano i otworzyła się nasza lista startowa. Dzień powoli mijał i kiedy zbliżał się do wieczora nastąpiło drugie branie. Sławek podniósł wędkę i zaczął holować! Po kilkunastu minutach holu przy podbieraku ukazał mi się ogromny karp. Wiedziałem że waga pokaże powyżej dwudziestu kilogramów, ale nie myślałem że aż o tyle. Po przyjeździe sędziego waga pokazała 25.88 kg. Z naszych twarzy nie schodziły uśmiechy. Sławek zdecydowanie pobił swoje PB i przyjmował ogrom gratulacji . Kolejne dni powoli leciały, a nam każdej doby udawało się doławiać jakąś rybkę. Ostatecznie zajęliśmy fenomenalne drugie miejsce z największą rybą zawodów. Walczyliśmy o zwycięstwo do samego końca przegrywając ostatecznie ze stanowiskiem 33 o 3.5 kg. Możemy się także pochwalić jedynym amurem złowionym podczas tych tygodniowych zawodów. Nasze obawy związane z pogodą nie były bezpodstawne, chyba 10 ekip zakończyło imprezę bez żadnej ryby.


Reasumując stanowisko nr 13 okazało się dla nas kolejny raz szczęśliwe, a po zawodach szybkie przepakowanie, uzupełnienie zapasów i wyjazd na Miłoszewo na Zasadzkę z Leszczem!
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za wspaniałą atmosferę i jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom.
Wielkie podziękowania także dla organizatorów za fenomenalne przygotowanie imprezy.
Poniżej przedstawiamy klasyfikację pierwszej piątki oraz naszą fotorelację z imprezy.


I - Grzegorz Łuczak i Arek Polaszczyk st. 33 - 89.95 kg
II - Sławek Stępniewski i Marcin Karlin st. 13 - 86.31 kg
III - Andrzej Chlasta i Maciej Krawczyk st. 5 - 70.10 kg
IV - Marcin Tomaszewski i Dominik Fluder st. 9 - 56.98 kg
V - Tadeusz Wilk i Zdzisław Rudak st. 35 - 46.68 kg

Galeria

Polecane aktualności