Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-05-09

Puchar Trzech Łowisk – 1 runda za nami

Pierwsza runda Pucharu Trzech Łowisk za nami. Na razie zawodnicy rywalizowali na podkarpackim Radymnie. Z jakimi wynikami? 

Zapraszamy na relację z imprezy którą przesłali do nas organizatorzy zmagań - Marian Sikora i Stanisław Polijański.

Zawody odbyły się na łowisku Extra Carp w Radymnie.
Do zawodów zgłosiło się 10 drużyn - lista startowa i wylosowane stanowiska:
Stanowisko 1 Sławomir Majkut i Klaudia Gdańska
Stanowisko 2 Łukasz Wielgosz i Dawid Olek
Stanowisko 3 Dawid Drabik i Kamil Drabik - Duxon Team
Stanowisko 4 Dariusz Szpila i Damian Piłat 
Stanowisko 5 Rafał Lewkowicz i  Czesław Lewkowicz -  Grupa 
Karpiowa Łęczna
Stanowisko 6 Zbigniew Gdański i Piotr Kyc - Nawigo Team
Stanowisko 7 Grzegorz Fiszer i Marcin Powroźnik - Rodzinny Team Karpiowy Bytom-Łagiewniki
Stanowisko 8 Zbigniew Szczęch i  Albert Pasternok
Stanowisko 9 Jan Piątek i Bartosz Skawina
Stanowisko 10 Arkadiusz Redos , Andrzej Pazura i Dorota Rzazewska jako pomocnik - Team Northern Baits.

26.04.2018 po rejestracji zawodników, startujący otrzymali pakiety startowe ufundowane przez sponsorów: Anaconda , Carp Styl i Urząd Miasta Chorzów, jako organizatorzy poczęstowaliśmy zawodników śniadaniem (kawa, herbata kiełbasa z grilla i domowy smalec oraz kiszone ogórki).
O godzinie 12:00 zestawy w wodzie.
Ryby brane do klasyfikacji to karp i amur powyżej 5 kg.
Czekamy na zgłoszenie pierwszej ryby zawodów. O 14:30 stanowisko nr 1 zgłasza karpia, waga 11.05 kg.

W drodze na punkt dowodzenia (w celu rozdysponowania obiadów) telefon, po raz kolejny stanowisko nr 1 zgłasza karpia, wracamy na ważenie, waga pokazuje 9.95 kg.
Kolejne zgłoszenia i kolejne ryby do klasyfikacji zawodów. Zawody rozgrywane są w konwencji 5 największych ryb.

Najbardziej pracowita dla zawodników okazała się ostatnia doba, wyłoniła się ścisła czołówka, walka trwa między 4 drużynami. W południe 28.04 stanowisko nr 5 zgłasza kolejną rybę waga wskazuje 15.76 kg i jest aktualny Big Fish zawodów.

29.04.2018 godzina 11:00 sygnał końcowy zawodów. Ostatnie wyliczenia
i jesteśmy gotowi do ogłoszenia wyników. Pierwsze trzy drużyny otrzymują pamiątkowe medale i zasiadki na łowisku Extra Carp Radymno. Podsumowując w trakcie zawodów: 4 drużyny nie zgłosiło ryby do wagi, ogółem zostało złowionych 29 karpi powyżej 5 kg o łącznej wadze 286,15 kg, kilkanaście leszczy i jeden lin o wadze 2.47 kg. Do klasyfikacji zostało wzięte 26 karpi
o łącznej wadze 253.44kg.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze stanowiska nr 1 w składzie Klaudia i Sławomir z kompletem 5 karp o łącznej wadze 54.22 kg, zwycięstwo dało im 4 - dniową zasiadkę na łowisku Extra Carp Radymno.

Drugie miejsce wywalczyła drużyna ze stanowiska nr 10 w składzie Arek, Andrzej i Dorota jako pomocnik - Team Northern Baits z kompletem 5 karpi o łącznej wadze 45.08 kg, wywalczyli 3 - dniową zasiadkę na łowisku Extra Carp Radymno, ze względu na brak możliwości wykorzystania przekazali nagrodę następnej drużynie.

Trzecie miejsce zdobyła drużyna ze stanowiska nr 5 w składzie Czesław i Rafał z Teamu Grupa Karpiowa Łęczna z 4 karpiami o łącznej wadze 42.08 kg, zawodnicy powinni otrzymać 2 - dniową zasiadkę na łowisku, ale ze względu na gest drużyny z miejsca drugiego otrzymali zasiadkę 3 - dniową.

Aktualnym łowcą Big Fischa jest Rafał, a lina który nie jest brany pod uwagę złowił Czesław.
Zgodnie z życzeniem Teamu Northern Baits zrzekającym się swojej nagrody na rzecz następnej drużyny, 2 - dniową zasiadkę otrzymała drużyna ze stanowiska nr 8 w składzie Albert i Zbyszek, ich wynik to 4 karpie o łącznej wadze 41.91 kg co dało im czwarte miejsce w klasyfikacji.


Zasiadki na łowisku Carp Extra w Radymnie zostały ufundowane przez właściciela łowiska Marcina Kosza i organizatorów zawodów Team Anaconda Polska w składzie Marian Sikora i Staszek Polijański.

Jako organizatorzy zapewnialiśmy naszym spracowanym zawodnikom codzienne obiady dowiezione na stanowiska.

Główną nagrodą za pierwsze miejsce w całym cyklu jest start w zawodach karpiowych na Słowacji Zempolinski Kapor 2019, a start w PCM 2018 za drugie miejsce w całym cyklu.
Wszyscy zawodnicy zostali zaproszeni przez właściciela łowiska Dziki Staw w Rudce koło Sieniawy na zawody karpiowe w dniach 26-29.07.2018 z okazji oficjalnego otwarcia łowiska.

Zapraszamy wszystkich zawodników na drugi etap cyklu: na łowisku Strefa Ciszy w Spalonej koło Legnicy w dniach 24-27.05.2018.

Patronatem cały cykl zawodów o Puchar Trzech Łowisk objęły:
Świat Karpia, portal Karpiarze.pl, Polska Federacja Wędkarstwa Karpiowego oraz Urząd Miasta Chorzów.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za walkę fair play do końca, naszym sponsorom: firmie Anaconda, firmie Saenger , sklepowi karpiowemu Carp Styl, Urzędowi Miasta Chorzów, właścicielowi łowiska Extra Carp Radymno, właścicielowi łowiska Dziki Staw w Rudce koło Sieniawy oraz wszystkim osobom, które w nas wierzyły i wspierały w organizacji.

Marian i Staszek- Team Anaconda Polska


 

Galeria

Polecane aktualności