Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-10-11

Red Monster – nowość w ofercie Radical

Jesień to czas wzmożonej pracy wśród producentów przynęt i sprzętu wędkarskiego. Od kilku tygodni marka Radical promuje jedną ze swoich nowości – serię Red Monster. Czym właściwie jest ten aromat? 

Radical to marka, które na stałe współpracuje z Robinem Ilnerem. Ten karpiarz i publicysta wędkarski jest główną twarzą marki Radical, która należy do firmy Zebco Europe. Red Monster to dwukolorowa i postadająca dwa główne aromaty przynęta. Przede wszystkim należy tutaj wymienić Robin Reda i Monster Craba, czyli bardzo skuteczne składniki. 

Jak można dowiedzieć się od przedstawicieli Radical w Polsce: Co kryje się pod tym szyldem? Przede wszystkim oryginalny Robin Red od brytyjskiej firmy Haiths. Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że jest to składnik, który z powodzeniem stosują już kolejne pokolenia producentów i wędkarzy. Robin Red jest bowiem stosowany już od lat 50 -tych ubiegłego stulecia. Dzięki tak długiej tradycji firma Haiths dba o renomę i sygnuje swoim logo i numerem licencji wszystkie produkty, które zawierają ten dodatek. Tak jest również z naszą serią Red Monster. Zarówno na kulkach zanętowych jak i pozostałych „przysmakach” znajduje się poniższy emblemat.

Jeżeli mielibyśmy sklasyfikować czym jest Red Monster to należy wyszczególnić ostrą mieszankę wykonaną z klasycznego Robin Reda z dodatkiem chilli i pieprzu oraz aromatu monster craba i mączki rybnej. Kulki zanętowe Red Monster mogą być z powodzeniem stosowane zarówno podczas krótkich wypadów wędkarskich, jak i przy długotrwałych zasiadkach. Dzięki swojej strukturze zanęta szybko uwalnia aromaty i wabi karpie wprost do przygotowanej „stołówki”. Jednak niech zwolennicy długich wypraw nie odwracają teraz wzroku. Nasze Red Monster dzięki zastosowaniu wysokiej ilości protein (31%) idealnie wabią i przyzwyczajają ryby do serwowanego smaku. Nie ma tutaj znaczenia rodzaj wody i panująca na nim presja.

Na serię Red Monster składają się: kulki zanętowe w 3 rozmiarach (16, 20, 24 mm), dip, pop up, neon pop up, powder, flavour spray oraz method marbles, dumbels.
 

Galeria

Polecane aktualności