Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-05-08

Rod Pod - Radical After Dark

Są takie produkty, które będąc jeszcze na sklepowej półce dobrze już wyglądają w naszym wędkarskim ekwipunku. Decyzja w takim wypadku jest prosta i zupełnie zrozumiała. Kupujemy, bo chcemy to mieć. Każdy z nas choć raz w życiu spotkał się z taką sytuacją. Są rozwiązania, które po prostu do nas pasują.  

Świetnym tego przykładem jest pokrowiec do rod podów marki RADICAL. To wytrzymała tuba, która swą konstrukcją chroni poda i ułatwia jego transport. Pojemnik ten przechowuje jedną z nowości tej karpiowej marki. To rod pod After Dark. Zaprojektowany został tak, aby sprostać najcięższym warunkom pogodowym oraz terenowym. Nic nie przeszkodzi nam w komfortowym wędkowaniu, nie ważne czy łowimy w rzece, czy na dużych odległościach nad wielkimi zbiornikami.

Rod pod After Dark wyróżnia się lekką, przemyślaną w najdrobniejszym szczególe aluminiową konstrukcją. Śrubowe połączenia elementów gwarantują trwałość i prostotę użytkowania. Stojak doskonale sprawdzi się na dużych jeziorach, ale także może być używany na rzekach o średnim uciągu.

Pomysłem przechowywania rod poda zachwyciliśmy się już trzy lata temu, kiedy po raz pierwszy zabraliśmy nad wodę podpórkę RADICAL by obejrzeć ją i przetestować dla was w naturalnych warunkach. Wtedy był to jeden z modeli z serii Freestyle. Czas biegnie, trzy lata szybko zleciały i dziś w naszej redakcji pojawił się kolejny rod pod, tym razem to wspomniany After Dark.

Stojaki na wędziska, jakimi są rod pody na stałe zagościły w wędkarstwie karpiowym. Cenione są za to, że dają możliwość użytkowania na praktycznie każdym podłożu. Sprawdzają się szczególnie w miejscach, gdzie nie ma możliwości wbicia tradycyjnej podpórki, na przykład na kamienistych brzegach lub pomostach.

Siłą tego konkretnego rozwiązania jest prostota konstrukcji i stabilność. Nad wodą od tego sprzętu oczekujemy szybkiego i sprawnego rozkładania i pewności, że nie przewróci się on wraz z naszym sprzętem. W tym wypadku RADICAL nas nie zawiódł, bowiem obie te cechy After Dark posiada.

Przejdźmy do szczegółów. Jednym z patentów ułatwiających szybkie rozkładanie sprzętu są dwa pierścienie zaciskowe, za pomocą których blokujemy rozłożone nogi rod poda. Wystarczy je odkręcić rozstawić nogi pod odpowiednim kątem i skontrować. Masywne a przy tym lekko pracujące okrągłe zaciski zablokują nogi w odpowiedniej pozycji. Na łowisku rozłożymy go dosłownie w dwie minuty.
Same nogi posiadają także regulację długości w całkiem sporym zakresie. Ułatwi nam to stabilne rozłożenie sprzętu w każdym miejscu, nawet najbardziej wymagającym. Ich końcówki zakończone są ostrym stożkiem, który wbija się w grunt. Poprawnie ustawiony idealnie i stabilnie utrzyma wędziska w najbardziej niesprzyjającą pogodę.

Dla tych z was, którzy przykładają dużą uwagę do szczegółów, dodatkowym walorem będą dwie poziomice umieszczone w plastikowych korpusach zacisków. Przy ich pomocy nasz rod pod stanie nad wodą w idealnej harmonii z gruntem.

Kiedy już go rozstawimy to możemy zadecydować również o jego długości. W zależności od możliwości na stanowisku i potrzeb, zakres regulacji jaki otrzymujemy to od 70 do 127 centymetrów. Innymi słowy poda możemy powiększyć o ponad pół metra długości. Bez szkody dla stabilności i wytrzymałości. Cała konstrukcja składa się jedynie z trzech elementów. W zestawie są dwa buzzbary oraz podstawa z nogami. After Dark pomieści trzy wędziska. 

Maksymalna wysokość zestawów nad gruntem to 75 cm.Skoro o liczbach to dodajmy, że maksymalna szerokości to 85 cm a waga poda to jedynie 3,5 kg bez opakowania. W transporcie zajmuje mało miejsca i jest bezpieczny, bowiem sztywna i gruba tuba nie da się przez przypadek zgnieść.

Lekka konstrukcja, ładny wygląd i praktyczne, proste rozwiązania to główne atuty tego poda. To sprzęt, na którym bez żadnych wątpliwości możemy położyć nasze wędki. Jest on bardzo stabilny. Rod pod RADICAL After Dark to propozycja, w której zachowany jest doskonały stosunek jakości do ceny.

Polecane aktualności