Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-05-12

Rozpoczęcie sezonu

Zachęcamy do publikacji swoich relacji w ramach naszego działu "blogi". Dzisiaj prezentujemy jeden z takich tekstów, którego autorem jest użytkownik WolekCarp.   

Po długiej zimie nadeszła długo oczekiwana wiosna i można było zacząć planować swoją pierwszą zasiadkę. Postanowiłem pojechać 20 kwietnia na 3 doby do Krzekotowa na znaną mi wodę w woj. kujawsko- pomorskim. Na łowisko dojechałem około godziny 12:00, po rozłożeniu się nadszedł czas na wytypowanie miejsc,  gdzie  położę zestaw, następnie przyszła pora na wyciągnięciu wędek z pokrowca, przygotowanie zestawów i ich wywiezienie. Na każdym z zestawów była kulka 20mm razem z małym woreczkiem PVA, w którym były pokruszone kulki, micro pellet i ziarna. 
Następnie przyszedł czas na relaks i oczekiwanie na pierwsze branie.

O godzinie 20:00 słychać długo oczekiwany dźwięk sygnalizatora, mam pierwsze branie w tym sezonie i pierwszą rybę na haczyku, niestety po minutowym holu ryba się spięła. Po 23 godzinach ciszy mam kolejny odjazd i po 10 minutowym holu, karp melduje się na macie. Całą noc, następny dzień i ostatnią noc cisza. Nadszedł ostatni poranek zasiadki, godzina 6:30 budzi mnie sygnał centralki, szybko wybiegam z namiotu i zaczynamy hol, po kilku minutach mam karpia w podbieraku. Podsumowując rozpoczęcie sezonu uważam za udane, mile spędzony czas nad wodą, piękna pogoda i dwa karpie.
 

Polecane aktualności