Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-08-09

Sygnalizatory NECO - nowość na rynku

Każdy z nas jest inny i każdy ma też inne oczekiwania od życia, lecz pasje miewamy te same. Wędkarstwo to sport, który potrafi połączyć różnych ludzi. Łowią mali i duzi, rodziny i single. Nad wodą łączy nas cel. A do celu zazwyczaj prowadzi doświadczenie i sprzęt.  

To pierwsze przychodzi latami, drugie można kupić mając określony budżet. Na temat sprzętu karpiowego na tym portalu padło już mnóstwo słów. Nic dziwnego, istniejemy po to by pisać właśnie o nowościach i ciekawych propozycjach. Zakładamy, że informacja jest po to by z niej korzystać. A więc do rzeczy. Ci z Was zastanawiający się nad kupnem nowego zestawu sygnalizatorów wędkarskich za rozsądna cenę powinni skupić teraz swoją uwagę.

NECO to nowy gracz na rynku elektroniki wędkarskiej, który oferuje wędkarzom zestawy zaawansowanych sygnalizatorów w cenach od 239 do 389 złotych za kombinację 2+1, od 309 do 529 złotych za kombinację 3+1 oraz od kwoty 369 do 649 zł za zestaw 4+1.

Cena jest zachęcająca i warto sprawdzić co za nią dostajemy. W ofercie każdego zestawu 2+1, 3+1 oraz 4+1 - do wyboru mamy 7 różnych propozycji. Kombinacje zestawów uszyte są tak by nie nadwyrężać budżetu wędkarza a zaspokoić, te najbardziej podstawowe potrzeby. Różnice widać przede wszystkim w ich wyglądzie oraz funkcjonalności. W tym zakresie oferta jest bogata co daje spore możliwości wyboru dla wędkarzy. Są zestawy, w których dominuje minimalizm, ale i takie, które wyróżniają się wielkością jak i odmiennym designem. Urządzenia te posiadają regulacje tonów, głośności i czułości. Jak większość urządzeń na rynku wyposażone są w diody Led informujące o braniu na sygnalizatorach jak i dołączonej centralce. Wszystkie zestawy są wodoszczelne.

Wersje budżetowe oferują nam podstawowe funkcjonalności i przy zakupie warto na to zwrócić uwagę by nie być rozczarowanym. Ale z kolei zestawy serii A i B – posiadają funkcje brania w dwóch kierunkach, a inne jak NECO carp seria F posiadają wbudowaną diodę LED, którą można regulować w zakresie 7 barw.
Seria E - posiada wygodną funkcję, która daje nam możliwość sprawdzenia brania na sygnalizatorze nawet po dłuższym case (guzik N – nawet po 1-2 min można sprawdzić, czy było branie).
Seria C – ma barwę camo – dodatkowo posiada unikatową funkcję, która umożliwia rozłączanie komunikacji pomiędzy sygnalizatorem, a centralką.
Seria B – posiada wkręcane snagears'y, czyli stabilizatory wędziska
Seria G – to sygnalizatory niewielkich rozmiarów – posiadają podstawowe funkcje

Specyfikacja poszczególnych zestawów dostępna jest na stronie firmy www.necofishing.com.
Elektronika, która została w nich użyta pozwala na skuteczne wywołanie centralki z 300 metrów co jest bardzo dobrym wynikiem. Według deklaracji producenta jeden zestaw baterii powinien nam posłużyć na długi czas dzięki oszczędnym podzespołom. Sygnalizatory zasilane są bateriami 9 i 12 V, a centralki popularnymi małymi paluszkami. Wszystkie baterie dostępne są na stronie producenta.
Modele sygnalizatorów przystosowane są do różnych dostępnych na rynku swingerów. Podczas naszego redakcyjnego testu zwróciliśmy uwagę na głośność urządzeń. Przyznajemy, że byłyby w stanie obudzić ludzi na drugim brzegu jeziora.

Przyjrzyjmy się ich wykonaniu. Na pierwszy rzut oka robią dobre wrażenie. To naszym zdaniem silna strona oferty. Po pierwsze ich wygląd jest mocno zróżnicowany co sprawia, że możemy wśród zestawów znaleźć ten, który nam się najbardziej podoba. Kolejna sprawa to etui w postaci walizeczki w których są sprzedawane. W środku wyściełane miękką gąbką dają gwarancje ochrony przed przypadkowym uszkodzeniem. Takie rozwiązanie dotyczy także tych najtańszych modeli w cenie od 239 złotych.

Sygnalizatory wykonane zostały z twardego i lekkiego materiału jakim jest plastikowy kompozyt. Najłatwiejszy test w tym wypadku to porównanie ich do drogich urządzeń tego typu na rynku. Jako, że widzieliśmy już wiele, uważamy, że sygnalizatory NECO nie mają się czego wstydzić, możemy porównać je do sygnalizatorów wyższej klasy dostępnej na naszym rynku.
Podsumowując wygląd twierdzimy, że kolorystyka jak również design sygnalizatorów jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Ktoś kto projektował urządzenia wiedział co robi. Zestawy wyglądają solidnie i bardzo estetycznie.

Na koniec parę słów o serwisie jaki oferuje jeleniogórska firma. Jak wiadomo w myśl prawa wszystkie urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją. Jednak Ci z was, którzy zdecydują się na zakup sygnalizatorów NECO otrzymają także dożywotni serwis pogwarancyjny, co oznacza, że w przypadku ewentualnego uszkodzenia sprzętu za kilka lat nie trzeba będzie go wyrzucać do kosza.
Oferta firmy NECO to naszym zdaniem dobrze przemyślany produkt. Za przyzwoite pieniądze wędkarz, ten początkujący jak i ten z doświadczeniem jest w stanie znaleźć coś interesującego dla siebie.

Polecane aktualności