Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-07-17

Trafić w punkt

Czy istnieje perfekcyjne miejsce, czas, idealna pogoda, która zapewni nam sukces? Co robić, kiedy wszystko idzie nie po naszej myśli? Jak trafić w punkt? 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Łukasz? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 7/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:

Pierwszy zasadniczy dylemat, jaki przede mną stanął, to oczywiście wybór miejsca. O tej porze roku miałem pełną dowolność, ponieważ łowiło zaledwie kilku karpiarzy, co jeszcze bardziej spowodowało mętlik w mojej głowie. Biłem się z myślami, czy ryby będą stały jeszcze na głębszej wodzie, czyli w okolicach wspomnianej jedynki, a może w środkowej części zbiornika, bardziej uniwersalnej, czy w płytkiej zatoce, gdzie głębokość wody nie przekraczała jednego metra... W czasie podróży myślałem, analizowałem, czy słońce zdążyło na tyle nagrzać wódę w płytkiej zatoce, by karpie nabrały apetytu i zdecydowały się tam zawędrować w poszukiwaniu pożywienia? A może wiatr wiał właśnie w przeciwnym kierunku i cała nagrzana woda skierowana została w stronę głębszych miejsc? Pytań całe mnóstwo, a czasu bardzo mało.

Polecane aktualności