Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2014-06-09

Warsztaty karpiowe z klubem karpiowym SAZAN

Warsztaty karpiowe są dobrym momentem do zapoznania się dzieci i młodzieży z tą techniką połowu ryb. Klub Karpiowy Sazan organizuje Warsztaty karpiowe dla dzieci oraz młodzieży przy współpracy z Gminą Środa Wlkp w roku 2014 odbędą się 2 razy.

Pierwsza edycja warsztatów odbędzie się w dniu 15 czerwca na łowisku w Bogucinie. Udział w imprezie weźmie 20-tu uczestników - co ważne udział jest całkowicie bezpłatny.

To wszystko przez zaangażowanie całego Klubu karpiowego "Sazan" i wielu osób, które widzą, że warto inwestować w młodzież.

Oto co napisali nam pomysłodawcy tej wspaniałej imprezy:

Sam pomysł organizacji takich warsztatów zrodził się 5 lat temu wtedy już zainteresowanie połowem karpi było ogromne.

Pierwsze warsztaty zorganizowaliśmy bez żadnego wsparcia, warsztaty te odniosły na tyle duży sukces w Gminie Środa, iż utwierdziło nas to w przekonaniu, że warto inwestować w młodzież i ich kształcić gdyż, kto jak nie oni za kilkanaście lat będą decydować jak będą wyglądać nasze wody.

Warsztaty z roku na rok się zmieniają, kiedy zaczynaliśmy polegały one tylko na pokazie sprzętu przynęt zanęt karpiowych w tej chwili dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Środa Wielkopolska odbywają się one na łowiskach karpiowych gdzie dzieci po za tym, że zapoznają się z kuchnią karpiową mają również możliwość wypróbować swoją wiedzę w praktyce łowiąc karpie.

Jako klub uważamy, że takie akcje są nam bardzo potrzebne, ponieważ dzisiejsza mentalność wędkarza pozostawia dużo do życzenia. Uczulając na sprawy etycznego zachowania się nad wodą oraz poszanowania przyrody otaczającej nas na zasiadkach nad wodami mamy szansę ukierunkować tych młodych ludzi. Co za tym idzie, zmienić zachowania nad naszymi wodami za parę lat.

Niestety na pierwszą edycję tej imprezy lista zapisów jest już zamknięta, ale niedługo odbędzie się druga edycja tej imprezy. Szczegóły można znaleźć na stronie klubu: www.klubkarpiowysazan.org

A tak było w roku ubiegłym:

Warsztaty Karpiowe 2013

Warsztaty Karpiowe 2013

Warsztaty Karpiowe 2013

Warsztaty Karpiowe 2013

Bardzo nam miło, że nasz portal objął patronatem medialnym tegoroczną edycję warsztatów z Klubem Karpiowym Sazan.

Pełna relacja z tego wspaniałego wydarzenia już wkrótce....

Opracowanie red. S.M.

Polecane aktualności