Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-11-30

Wędkarskie profile społecznościowe – moda czy zapotrzebowanie?

W tym artykule chciałbym poruszyć temat ważny dla wielu współczesnych wędkarzy, a mianowicie problematykę wędkarskiego świata internetowego.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Piotr? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 11/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<<


Od dawien dawna wędkarstwo uważane było za aktywny wypoczynek nad wodą, na łonie natury. Jeździliśmy z rodzinami, ze znajomymi, wymieniając swoje spostrzeżenia co do technik połowu, przynęt, zanęt oraz ciekawych łowisk. W kioskach można było nabyć różne czasopisma, w których mogliśmy przeczytać wiele ciekawych artykułów, poznać najnowsze trendy, dowiedzieć się o wielu nowościach czy rozwiązaniach. Sam też miałem swoją małą „biblioteczkę”, w której były, moim zdaniem, najciekawsze czasopisma, książki czy poradniki.

Z biegiem czasu, kiedy to internet wszedł do domu każdego z nas, wędkarze zaczęli coraz częściej przeszukiwać rożnego rodzaju strony internetowe w poszukiwaniu szerszej wiedzy związanej z pasją wędkarstwa. Parę lat temu pojawiły się pierwsze platformy społecznościowe, gdzie ludzie zaczęli tworzyć profile wędkarskie – karpiowe, spławikowe, sumowe itp. Wielu z nas zastanawiało się, w jakim kierunku to zmierza i co niesie za sobą. Czas pokazał, że było spore zapotrzebowanie na zrzeszenie wędkarskiej braci na profilach wędkarskich. I nie chodzi tu o koła PZW, ale o zwyczajne, swobodne umawianie się nad wodą, wymianę doświadczeń i poglądów. Z miesiąca na miesiąc przybywało grup o bardzo zróżnicowanej tematyce. Do prowadzących profile wędkarskie z czasem, dołączyły sklepy oraz producenci sprzętu wędkarskiego, którzy, w mojej opinii słusznie, stali się niejednokrotnie ich partnerami.

Polecane aktualności