Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2015-03-28

Wędziska Century na rok 2015

Firma Century na ten rok przygotowała kilka ciekawych propozycji.

Nowym produktem, który powinien zaciekawić karpiarzy jest wędzisko Century C2-D. Projekt wędziska Century C2-D (Command Distance) narodził się po sukcesie Century C2. Niektórzy wędkarze prosili o stworzenie mocniejszego brata C-dwójki. Gdy Century wypuściło C2, wędzisko to szybko stało się wzorcem wędziska wszechstronnego: dającego radość w trakcie holu, o lekkiej nowoczesnej budowie, szybko wygasającej szczytówce i przystosowanego do łowienia na bliskich, jak i bardzo dalekich odległościach. C2 łączy w sobie cechy wielu wędzisk, jednak nigdy nie został zaprojektowany jako wędzisko typowo rzutowe z grupy wędzisk FMA/SP/FMJ, dlatego projektując C2-D, Century spełniło prośby, które otrzymało od użytkowników poprzednich modeli: zaprojektujcie wersje typowo rzutową. Nowy model w wersji 13’ 3.75lb nadaje się do rzucania ciężarkami w przedziale 3.5oz – 5oz (99g – 142g).

Wędkarze mniej doświadczeni w rzucaniu oczekujący, że po prostu wezmą to wędzisko do ręki i oddadzą od razu rzut na długi dystans mogą być w błędzie. Jest ono przeznaczone dla wędkarzy, którzy korzystali wcześniej z wędzisk do dalekiego rzucania lub dla wędkarzy planujących łowić na dużych zbiornikach, wodach mocno zarośniętych lub ze sporą ilością zaczepów, gdzie potrzebna jest dodatkowa moc.

Century utrzymuje jak najwyższą jakość tworzonych produktów. Firma używa nowoczesnych materiałów HPR, co zaowocowało obniżeniem wagi wędzisk o 31% w porównaniu do poprzedniej generacji wędek Century, takich jak FMA 13’. Dolnik C2-D jest węższy niż w wędzisku SP. Części wędziska są łączone standardowo, odwrotnie niż w FMA. C2-D są lżejsze również dzięki użyciu najnowszych, ciemnomatowych, powlekanych aluminium przelotek Fuji Titanum K. Również uchwyt Alps został ciekawie zaprojektowany – z wygrawerowaną grafiką C2-D. W nowym modelu Century zastosowano przelotki w rozmiarze 40 (wspomniane Fuji Titatnum K), istnieje jednak możliwość zamówienia wędziska ze standardowymi przelotkami Century SiC, rozmiar 50 mm.

Dzięki zastosowaniu technologii Enhanced Anti Twist Tip wędzisko lepiej leży w ręce, uchwyt jest bardziej stabilny, szczególnie w jego górnej części, co jest przydatne w trakcie holu na dużych odległościach. W trakcie produkcji Century użyło technologii Autoclave, dzięki czemu wrażenia z korzystania z wędziska są jedyne w swoim rodzaju. Umożliwia pracę przez 24-48 godzin i pewność sprawnego działania przez wiele lat.

Century C2-D zostało zaprojektowane z bardziej miękkim i węższym dolnikiem, niż w FMA, jednocześnie ze wzmocnioną szczytówką, dzięki czemu wędzisko jest dostosowane do większych obciążeń nawet podczas długodystansowego holu. C2-D możemy używać z ciężarkami 4oz i żyłką 0.35/15lb mono na dystansie powyżej 150 metrów, jak również powyżej 200 metrów z shock leaderami.

Kolejną nowością jest wędzisko dla bardziej mobilnych i dla tych, co uwielbiają holować ryby z pontonu. W ofercie pojawiło się wędzisko o długości 11 ft i krzywej ugięcia 2,75lbs. Dzielone jest na dwie równe sekcje o akcji bardzo zbliżonej do modelu Fat Boy Slim. Kolejny model CQ podzielony został na 3 sekcje o długości 9ft i krzywej ugięcia 3,50lbs.

Pozostałe modele takie jak FMA czy NG przeszły kosmetyczny lifting. Natomiast model Armalite będzie dostępny w bardzo ładnym korku.

Wszystkie modele będą dostępne u polskiego dystrybutora – w firmie Duxon od 1 kwietnia 2015 roku - www.duxonshop.pl

 

Galeria

Polecane aktualności