Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-08-14

Wędziska karpiowe dla początkujących

Ponad połowa wakacji za nami, ale wielu z nas właśnie sierpień wybiera na odpoczynek. Pakujemy bagaże na rodzinne wojaże, to przy okazji spakujmy i wędkę, dużo miejsca nie zajmie, bo jest trzyelementowa.  

Tak trochę żartobliwe, ale jak najbardziej serio zaczynamy tekst o najnowszej propozycji Prologica w segmencie wędek karpiowych. Kierowana jest ona w zamyśle do początkujących wędkarzy, być może ze względu na cenę, o której napiszemy na końcu.

Wędziska Prologic Classic to naszym zdaniem, propozycja dla każdego. Wychodzimy z założenia, że skoro coś działa dobrze, spełnia swoje zadanie i ma naprawdę dobre parametry to warto się temu lepiej przyjrzeć. Na polskim rynku w tym segmencie panuje spora konkurencja. Mocno zróżnicowany jest przedział cenowy jak i pomysły producentów co do zastosowanych materiałów i technologii.
W przypadku technologii większość z nich bazuje na modułach węglowych i podzespołach uznanych dostawców. I trudno się temu dziwić, to systemowe rozwiązania, które w niektórych przypadkach za bardzo porządne pieniądze oferują po prostu wędki na lata.

Tak jest w tym przypadku. Prologic Classic Carp Rod to seria, która składa się z 5 różnych długości. Najkrótszy kij to 10 stopowe wędzisko o wadze 241 gram i długości transportowej 140 cm. Model ten jest dwusekcyjny a jego krzywa ugięcia to 3 lbs.

Wszystkie modele przeznaczone są do różnych, często ciężkich wyzwań nad wodą. Sprawdzą się idealnie podczas dalekich rzutów woreczkami PVA lub zestawem co nie jest bez znaczenia zwłaszcza tam, gdzie w grę nie wchodzi wywózka pontonem lub łodzią zanętową. Duże odległości to zaleta półparabolicznej akcji, która również ułatwia hol ryby z dalekich odległości i daje dużo radości z walki.
Cztery pozostałe modele to kije o długościach 360 cm i wadze od 321 gram do aż 438 w przypadku Spoda o krzywej ugięcia 4,5 lbs. Za wyjątkiem 3-elementowego zestawu wszystkie zostały wyposażone w pierwszą przelotkę o średnicy 50 mm.

Classic Rod Pod to oczywiście oprócz technologii i uzbrojenia po prostu ładne wędki. Słowo klasyczne – jest w tym przypadku kluczem. Bardzo elegancki design tych karpiowych wędzisk został podkreślony pięknym matowym wykończeniem i ładnymi omotkami przy przelotkach. Dół dolnika został wykonany z pianki EVA o dużej gęstości, a mocowanie kołowrotka i jego uchwyt idealnie współgrają z całością. Wszystkie wędziska wyposażone zostały w przelotki SiC.

Seria, o której dziś piszemy to naszym zdaniem propozycja skierowana nie tylko do początkujących wędkarzy, ale może przede wszystkim do tych z was którzy nie zamierzają inwestować dużych pieniędzy w wędkarski sprzęt nie rezygnując przy tym z podstawowych wartości i cech dobrego karpiowego kija.

Ceny poszczególnych modeli zaczynają się od 160 złotych a kończą na 240 zł. Prologic Classic Rod to niezwykle wszechstronna seria wędek, która będzie Wam dobrze służyć w wielu sytuacjach i przez wiele lat.

Polecane aktualności