Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2017-04-25

Wolne miejsca w Zawodach Karpiowych o Puchar NG24.PL

W dniach 14- 18 czerwca na łowisku EXTRA CARP Radymno odbędą się Zawody Karpiowe o Puchar NG24.PL. Włodzimierz Juźwiński podczas ostatniego weekendu odbył zasiadkę na tej wodzie z bardzo fajnym wynikiem.  

Włodek spędził ostatni weekend nad łowiskiem EXTRA Carp Radymno, właśnie tam w czerwcu odbędą się zawody karpiowe. Pogoda bez zmian, nadal nie rozpieszcza. Silny wiatr, deszcz, śnieg a nawet niekiedy grad i dodatkowo duże zmiany ciśnienia i niska temperatura nie są pomocne nad wodą – piękną zimę mamy tej wiosny. Mimo ciężkich warunków nastąpiło 12 brań, z czego 9 karpi znalazło się na macie. Bardzo ważne było wytypowanie odpowiedniego miejsca do położenia zestawów. Na łowisku można używać 3 wędzisk, a za dopłatą istnieje możliwość użycia jeszcze jednej. Było zajętych jedynie 5 stanowisk, a więc było spore pole do położenia zestawów.
Jak wspomina Włodek - „Powtórzyła się historia z jesieni kiedy to typując miejsca podobne do siebie na tej samej głębokości okazuje się że nie każde łowi. Z czterech miejsc tylko dwa się sprawdziły i obdarowały mnie braniami mimo że przynęta i sposób nęcenia był taki sam. Woda jest naprawdę trudna chociażby ze względu na bardzo nierówne i zróżnicowane dno. Gwałtowne uskoki i podwodna roślinność dają możliwość wyboru wielu wariantów położenia zestawów że nie wspomnę o wyborze przynęty. Ryby mimo temperatury w wody w granicach 6,5 stopnia były bardzo waleczne a brania zdecydowane.”

Właśnie na tej wodzie 14- 18 czerwca odbędą się Zawody Karpiowe o Puchar NG24.PL. Pozostały zaledwie 4 wolne miejsca – zgłoszenia drużyn należy wysyłać na adres: wlodek@ng24.pl.

Polecane aktualności