Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2014-09-30

Wstrząsająca ilość zanęty i karp 42 kg!

Tydzień temu portal Manchester Evening News na swojej stronie informował o nie lada wyczynie dwóch karpiarzy z Wielkiej Brytanii.

Warren Harrison i Dave Treasure, bo o nich mowa, wybrali się na dwutygodniową wyprawę na znane pewnie wszystkim łowisko Euro Aqua na Węgrzech. Jest to 27 hektarowy zbiornik, który kryje w swoich wodach naprawdę piękne okazy ryb. Warto przypomnieć, że na tym łowisku w 2012 roku został złowiony karp o wadze 46,1 kg przez Romana Hanke, austriackiego karpiarza.


Na zdjęciu Roman Hanke z karpiem 46,1 kg

Podczas całej wyprawy Warren oraz Dave na łowisku Euro Aqua złowili 121 karpi, w tym 60 karpi ponad 18 kilogramów. Trzy największe karpie złowione przez Warrena na tym wyjeździe to 42, 40 oraz 39 kilogramów!


Warren Harison i karp 90 lb (40 kg)

Czytając dalej, Warren opisuje strategię łowienia oraz... nęcenia - jeśli można to tak nazwać. Tutaj niejednemu z Was zjeży się włos na głowie.
Przez dwa tygodnie Warren wraz ze swoim partnerem zużyli 700 kg zanęty – kulki, ziarna oraz pellet. Ciężko, ale jakoś to jeszcze można zrozumieć. Natomiast kolejna informacja to czyste szaleństwo!

Zdaniem Warrena, gdyby nie wcześniejsze „nęcenie” łowiska przez dwa dni, które wykonał właściciel (prawdopodobnie na ich prośbę) zanętą w ilości 5 TON!, mogliby nie zrobić takiego wyniku...


Warren z karpiem 42 kg

 

Drodzy czytelnicy, co o tym sądzicie? Czy świat karpiowy oszalał?

Mimo wszystko gratulujemy takiej zasiadki!
 

Informacja oraz zdjęcia pochodzą ze strony:
www.manchestereveningnews.co.uk
www.gofishing.co.uk

Polecane aktualności