Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2019-04-16

Znasz dobrze method feeder?

Wędkarstwo karpiowe cieszy się bardzo dużą popularnością na całym świecie. W Polsce jest bardzo dużo wielbicieli tej dyscypliny. Choć method feeder jest jedną z metod jej połowu, to – moim zdaniem - nie jest jeszcze bardzo popularna w naszym kraju.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Artur? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


Fragment artykułu:
Jaka wędka? Po pierwsze – rodzaj wędziska, którego używamy do metody, zależny jest od łowiska i odległości, na jakiej chcemy łowić. Kije powinny mieć długość od 3 do 3,9 metra. Jeśli łowimy w małych zbiornikach i nie musimy lokować naszego zestawu dalej niż 50 metrów, długość naszych wędzisk powinna być od 3 do 3,3 metra. Można używać dłuższych, ale krótsze pozwolą nam szybciej wyholować rybę, jeśli mamy różnego rodzaju przeszkody (zwisy czy drzewa). Pozwala nam również lepiej zarzucić nasz zestaw. Przez 5 lat testowałem kilka wędzisk, kołowrotków, podajników i haków. Tak jak wspomniałem wcześniej, do łowienia na małych i średnich łowiskach wystarczą kije o długości 3-3,30 m. Wędzisko Drennan seria 7 Combo (długość 3-3,30 m z trzema szczytówkami: 1oz, 2oz i 3oz) – to super kijek, fajnie się nim podaje zestawy, bardzo dobrze pracuje podczas holu, a do tego ma atrakcyjną cenę, jak na wędzisko tej klasy. Drugi kij to Preston Mini Feeder (długość 3 m, szczytówki: 1oz, 1,5oz i 2oz) – bardzo lekki kij, który pozwala zarówno na szybki hol ryby, jak i płynne i miękkie zarzucanie naszego zestaw.

Polecane aktualności