Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

12 pytań do... Arezue Wright

Arezue Wright to jedna z najsłynniejszych brytyjskich wędkarek. W swoich wędkarskich podróżach zwiedziła już kawał świata. Łowi na różne metody, ale najbardziej ukochała karpiarstwo. Zależy jej także na promowaniu wędkarstwa wśród kobiet.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotowała Kasia? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 11/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Wiele osób myśli, że wędkarstwo to jedynie męski sport. Również jestem karpiarką i mam zupełnie inne zdanie na ten temat. A Ty co myślisz o wędkujących paniach?

Arezue: Świat wędkarski z tyloma żeńskimi przedstawicielkami tego sportu wygląda zupełnie inaczej. Wędkarki na całym świecie przełamują stereotypy i stają na wysokości zadania. Myślę, że mężczyźni coraz bardziej przyzwyczajają się do ich obecności.
Wiele z nich w dzisiejszych czasach nie tylko doskonale daje sobie radę podczas łowienia, ale również sporo znanych karpiowych marek proponuje im współpracę. Reprezentują później te marki, startując w zawodach karpiowych wysokiej rangi. Jeśli chodzi o świat kobiecego wędkarstwa karpiowego, nie ma żadnych ograniczeń. Niektórzy twierdzą, że panie mają po prostu szczęście, ale moje osobiste przekonanie - jako wędkarki - jest odmienne. Zawsze czułam się akceptowana wśród wędkarzy.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak radzi sobie kobieta, w wydawało by się, typowo męskim świecie
  • Jakie przygody spotkały Arezue podczas jej wędkarskich wojaży
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.