Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Biało-czerwone World Carp Classic 2019

World Carp Classic nad jeziorem Lac de Madine to nie wątpliwie wielkie święto karpiarzy. W tym roku nad przepiękną francuską zaporówkę stawiło się aż 16 drużyn w barwach biało-czerwonych, by walczyć o imponujący kryształowy puchar WCC!

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Mariusz? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 11/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

World Carp Classic w moim odczuciu to nie zwykłe zawody karpiowe, lecz najważniejsze wydarzenie w karpiowym kalendarzu! Wspaniała impreza nad przepięknym i dzikim francuskim zbiornikiem zaporowym z ogromną populacją ryb o masie przekraczającej 20 kg! World Carp Classic to ponad 21 lat karpiowej historii, którą zawsze śledziłem i podziwiałem, marząc o tym, by kiedyś podjąć to wyzwanie i stawić czoło ponad 1100-hektarowej wodzie, kryjącej wiele tajemnic. Przygotowania do imprezy trwają niemal cały sezon. Planowanie, kompletowanie sprzętu, udoskonalanie technik związanych z wywózką, dobieranie odpowiednich akcesoriów, które wytrzymają walkę z dużą rybą, ogromem zielska i dużym dystansem - to kluczowe zadania. Lac de Madine to ogromny zbiornik zaporowy. Jest dosyć płytki w wielu miejscach, ale niezwykle zarośnięty. Zielsko jest dosłownie wszędzie i jest niezwykle gęste.


 

Z artykułu dowiesz się:

  • Jaki przebieg miała ta gigantyczna impreza karpiowa
  • Jak na WCC 2019 poradzili sobie Polacy
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.