Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Błyskawiczne karpie

Czas, a właściwie jego brak wpływa negatywnie na długość naszych zasiadek. Wielu karpiarzy nie jest w stanie wygospodarować dużej ilości wolnych dni i ogranicza swoje łowienie do krótkich wypadów. Dlatego tym razem parę słów o szybkich zasiadkach i co zrobić, by pomimo małej ilości czasu nie zjechać znad wody o kiju.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Łukasz? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 10/2020, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Planowanie

Jeśli chcemy wykorzystać każdą minutę na łowienie, to musimy się do niego wcześniej przygotować. Wielokrotnie jeździłem na tzw dniówki, czy nocki i prawie za każdym razem udawało mi się coś złowić. Nie mówię tu tylko o wodach komercyjnych, ale także o wodach PZW, np. Zbiornik Elektrowni Rybnik, czy okolicznych zaporówkach nieopodal miejsca zamieszkania.

Zawsze przed wyjazdem na tzw. szybką zasiadkę dokładnie planuję na co będę łowił, które wędki i kołowrotki zabiorę. Oczywiście zestawy także szykuję wcześniej. Podobnie było na jednej z ostatnich zasiadek. Była ona dość specyficzna i odbywała się na zbiorniku w Czechach. Bezpośrednio po 10-cio dniowej eskapadzie na dzikiej wodzie w Chorwacji przyszło mi łowić na zbiorniku Katlov. Impreza zorganizowana została przez markę Sonik, na którą byłem zaproszony jako właściciel sklepu NLT.SKLEP.PL. Za dnia odbywały się pokazy, rozmowy, spotkania biznesowe, a po zmroku można było spróbować swoich sił z wędką. Każda ekipa miała przydzielone miejsce oraz sprzęt, który znajdował się na stanowisku, więc jeśli chodzi o dobór wędek, kołowrotków musiałem zdać się na organizatorów. Jedyne co sobie przygotowałem to 3 wiadra kulek NLT oraz jedno z kulkami Shimano, o smakach, które wiem, że sprawdzają się na tej wodzie. Pomimo tego, że nigdy tam nie łowiłem postawiłem na #ANANASA, #extraSQUIDA oraz Whiskey NLT. Po szybkim przeanalizowaniu zdjęć i opisów, które dostawałem wcześniej od moich klientów, wiedziałem, że tamtejsze karpie gustują właśnie w tych smakach. Oprócz kulek przygotowałem sobie tak jak wcześniej wspomniałem przypony. Zabrałem także łódkę zdalnie sterowaną oraz Deepera. Przypony typowe jakie stosuję przy wywózce modelem w miejscach z twardym dnem, czyli na plecionce Jelly Wire w miękkiej otulinie ze ściągniętym fragmentem w końcowej części. Taki zabieg sprawia, że nasza przynęta zachowuje się bardzo naturalnie.

 

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak przygotować się do szybkiej nocki
  • Jaką taktykę przyjąć by nasze łowienie było skuteczne
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.