Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Dokładnie badaj dno!

Badanie dna i dokładne wytypowanie miejsca położenia zestawu to pierwsza czynność zaraz po przyjeździe nad wodę. Aspekt ten jest kluczowy dla ewentualnych późniejszych efektów naszej karpiowej zasiadki. Żadne opisy łowiska czy też informacje lokalne, nie zastąpią nam fizycznego sprawdzenia co, gdzie, na jakiej głębokości i na jakim zalega dnie.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Przemek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 6/2020, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Wpis ten poświęcony będzie jednemu z najważniejszych zagadnień technicznych, którego działanie lub zaniechanie ma ogromne znaczenie dla naszych rezultatów. Wytypowanie miejsca położenia zestawu i dokładne zbadanie dna ma kluczowe znaczenie. Jest to czynność którą rozpoczynamy zaraz po przyjeździe nad daną wodę. Dlaczego to takie istotne? Postaram się to wyjaśnić na przykładach.

Wszyscy wiemy, że aby złowić karpia lub regularnie łowić karpie, musi się nałożyć bardzo wiele czynników abyśmy odnieśli sukces – od skonstruowania odpowiedniego zestawu, sprzętu, przynęt i zanęt, techniki połowu, pogody itd. Czynników wpływających na wynik jest mnóstwo, niektóre zależą od nas, niektóre jak pogoda czy na przykład ilość ryb w łowisku, to czynniki zewnętrzne na które nie mamy wpływu. Te na które nie mamy wpływu, pozostawmy w tym artykule na boku, skupmy się na tych czynnikach, które bezpośrednio wpływają na końcowy rezultat naszej zasiadki. To od nas zależy czy będzie ona udana w połowy okazałych ryb, czy tylko w piękne wspomnienie otaczającej nas przyrody, co w sumie same w sobie nie jest złe…no ale do rzeczy – bezpośredni wpływ na wynik, ma miejsce położenia naszego zestawu! I tutaj należy wyraźnie podkreślić, że to gdzie położymy nasz zestaw zależy tylko i wyłącznie od nas samych lub charakteru łowiska. Charakter łowiska jest tutaj także ważny, ponieważ na jednej wodzie mamy możliwości wyboru, a na innej już nie, ale do tego tematu jeszcze wrócę.

Z artykułu dowiesz się:

  • jak skutecznie zbadać dno
  • jak ważne jest badanie dna dla końcowego sukcesu!
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.