Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Druga część lata

Przełom sierpnia i września jest dla mnie jednym z najlepszych okresów na łowienie karpi. Nie ma już takich upałów w dzień, noce są znacznie chłodniejsze i krótsze, coraz mniej turystów pływa na rowerkach wokół naszych zestawów. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Kuba? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 9/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:

Dodajmy, że komary są mniej irytujące i - co najważniejsze - karpie zaczynają coraz lepiej żerować. Powoli zaczyna się okres wielkiej uczty dla ryb, dlatego staram się w tym czasie spędzać jak najwięcej czasu nad wodą. Najczęściej w tym okresie wybieram niewielkie zbiorniki, maksymalnie do 25 ha, gdzie o wiele łatwiej jest mi zlokalizować ryby i podczas krótkich zasiadek niemal zawsze wybieram nawietrzną stronę zbiornika. Woda w tych miejscach jest lepiej natleniona oraz fale wypłukują naturalny pokarm, za którym podążają karpie. W tym okresie zestawy można kłaść już w nieco głębszych partiach zbiornika, ponieważ woda jest znacznie chłodniejsza. Najczęściej typuję dwa różne miejsca. Jedno na podwodnych górkach, a drugie nieopodal roślinności, gdzie ryba również znajduje dużo naturalnego pożywienia. Dla mnie obserwacja wody ma największe znaczenie. Ten często pomijany szczegół decyduje o końcowym sukcesie. Jeśli odnajdziemy potencjalne stołówki karpi, to możemy być niemal pewni, że zaowocuje to wieloma okazałymi „miśkami" na macie.

Z artykułu dowiesz się:

  •  jak przygotować się do zasiadki na przełomie lata i jesieni?
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.