Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena
Autor
Jan Tyma

Feederowy Big Game

Wielu uważa, że do łowienia karpi +10 nie nadają się już wędki feederowe. Hol walecznego karpia na taki sprzęt jest jeszcze bardziej emocjonujący! Nasze szanse w tej walce stają się bardziej wyrównane, a o naszym sukcesie decyduje opanowanie i spokój. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Janek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 3/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:

Łowiąc duże ryby na method feeder (dla mnie dużymi rybami są +8 kg), powinniśmy odpowiednio się przygotować, zainwestować w odpowiedni sprzęt. Moim zdaniem to wędki feederowe 360 cm do 150 g c.w., kołowrotki w rozmiarze 4000 oraz żyłki 0.24 mm. Nie można zapomnieć również o bardzo mocnych hakach! Szukając tych największych ryb stosuję dwie taktyki. Jedna polega na ściągnięciu ich w łowisko przez selektywne łowienie, między innymi pelletami w dużych rozmiarach, przy użyciu większej ilości zanęt wysokobiałkowych. Druga – na szukaniu dużych karpi w miejscach ich żerowania.

Z artykułu dowiesz się:

  •  jak przygotować się na spotkanie z dużymi karpiami łowiąc na feeder?
  • rodzaje zanęt i przynęt, które najczęściej stosuje Janek.
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.