Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Gdy nie widać spławów

Chyba najprostszym i najskuteczniejszym sposobem jest wypatrywanie spławiających się ryb. Co do tego nikt nie powinien mieć wątpliwości. Ale co możemy zrobić w sytuacji, gdy karpie nawet nie myślą pokazać się na powierzchni wody?
 

Osobiście często spotykam się z taką sytuacją, a jest to spowodowane głównie dużą presją, ubogim rybostanem wód, na których przeważnie łowię lub też sporą ich głębokością. Nic na to nie poradzę, po prostu lubię wyzwania i trudne łowiska. Spróbuję podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami oraz zdradzić parę sposobów, dzięki którym odnajduję karpie wtedy, gdy nie chcą zdradzić mi, w których rejonach zbiornika aktualnie żerują.

Aby odnaleźć żerowiska ryb, powinniśmy zadać sobie pytanie: jakie czynniki sprawiają, że karpie mogą spokojnie i komfortowo żerować? Pewnie większość z was uważa, że odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta - pokarm naturalny. Oczywiście jest to prawda, że żerowiska karpi zależeć będą od występowania naturalnego pożywienia. Takich miejsc też powinniśmy szukać. Ale jak to zwykle bywa, odpowiedź nie jest tak jednoznaczna, jakbyśmy tego chcieli. Z doświadczenia wiem, że ryby... - czytaj całość w aplikacji mobilnej ZA DARMO.

Czytnik internetowy - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 

Z artykułu dowiesz się:

  • jak znaleźć miejsce żerowania karpi
  • jak się zachować, gdy nie widzimy spławiających się karpi
  • jaki wpływ na żerowanie i przebywanie karpi ma wiatr
  • dlaczego miejsca z roślinnością są chętnie odwiedzane przez karpie
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.