Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Jak łowić te duże? cz. 2

W ostatnim artykule pisałem o tym, jakie miejsca i łowiska należy wybrać, by mieć szansę na złowienie dużego karpia. Jeśli mamy już ten temat omówiony, to czas przejść do kolejnych etapów i odpowiedzieć na pytania, kiedy, na co i jak.
 

Pora roku
Wędkarstwo karpiowe ewoluowało na przestrzeni lat zarówno w obszarze sprzętu, jak i przynęt. Dzięki dostępności dobrego jakościowo sprzętu biwakowego wydłużeniu uległ „sezon karpiowy” i dzięki wszelkiego rodzaju grzejnikom, odpowiednim namiotom możemy łowić również w mniej sprzyjających warunkach pogodowych. Warto to wykorzystać, bo najlepszą porą na grubą rybę jest okres jesień, gdy ryby intensywnie żerują przed zimą oraz wiosna, gdy ryby są najcięższe, zwłaszcza samice nabite ikrą.

Wiosna to atrakcyjny okres dla połowu cyprinusów z kilku względów. Tak jak wspominałem wcześniej, ryby w tym czasie osiągają największą wagę z racji wytwarzania ikry, ale również budząca się do życia po zimie przyroda sprawia, iż polowanie na kabana ma swój niepowtarzalny urok, zwłaszcza gdy każdy czuje głód łowienia po okresie zimowym. Coraz dłuższe i cieplejsze dni sprawiają, iż temperatura wody zaczyna rosnąć, a na płyciznach pojawia się naturalny pokarm, który jak magnes wabi ryby potrzebujące pokarmu, by dojść do siebie po zimie i przygotować się do tarła. Początek sezonu to okres, gdy możemy skupić się na... - czytaj całość w aplikacji mobilnej ZA DARMO.

Czytnik internetowy - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 

Z artykułu dowiesz się:

  • jakie warunki pogodowe sprzyjają braniom karpi
  • czy przynęta ma znaczenie przy łowieniu tych największych karpi
  • taktyka na duże karpie - czy takie coś istnieje?
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.