Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Kameralnie, rodzinnie, z tarłem w tle

Początek wakacji to czas na letnie karpiowanie. Nad wodą słoneczny skwar, niektóre zbiorniki aż gotują się od tarłowych, miłosnych, karpiowych wibracji. W takie dni zazwyczaj odpuszczam i robię sobie krótki urlop od karpi..., ale nie tym razem. W tym roku mój sezon pełen jest odkryć i sprzeczności. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Przemek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 9/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:

Miesiące letnie, końcówka czerwca i lipiec, gdy nad wodą często jest „słoneczny piekarnik”, a brzegi zbiorników pełne są wszelkiej maści turystów, zazwyczaj robię sobie krótką pauzę od karpiowych wypraw. Skwar, jaki panuje nad wodą, nie sprzyja żerowaniu karpi, a także mojemu samopoczuciu, szczególnie gdy nad brzegami nie ma cienia, a temperatura w środku namiotu przekracza granice wytrzymałości i nie pozwala na swobodne oddychanie. Często w tym okresie karpie przystępują do tarła i łowienie ich w tym czasie nie tylko jest mało skuteczne, ale i w moim odczuciu moralnie nieprzyzwoite. Nie zawsze jednak mamy możliwość swobodnego wyboru daty zasiadek karpiowych, często jest to kompromis między pracą zawodową a innymi planami. Tym razem właśnie tak było. Zasiadka z racji wielu obowiązków zaplanowana była z dużym wyprzedzeniem na czerwiec i w tym właśnie miesiącu, wspólnie z rodziną i przyjaciółmi, znalazłem się nad wodą.

Z artykułu dowiesz się:

  •  jak poradzić sobie podczas tarła?
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.